Wut R U Sayin? inc. (Corporation# 9975101) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 7, 2016.
| Corporation ID | 9975101 |
| Business Number | 743075129 |
| Corporation Name | Wut R U Sayin? inc. |
| Registered Office Address |
42 Daffodil Cres Hamilton ON L9K 1C8 |
| Incorporation Date | 2016-11-07 |
| Dissolution Date | 2019-07-02 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 8 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Adriano Paonessa | 27 Napoleon Drive, Stoney Creek ON L8E 4Y7, Canada |
| Michael Zaccaria | 42 Daffodil Cres, Hamilton ON L9K 1C8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-07 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-07 | current | 42 Daffodil Cres, Hamilton, ON L9K 1C8 |
| Name | 2016-11-07 | current | Wut R U Sayin? inc. |
| Status | 2019-07-02 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2016-11-07 | 2019-07-02 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-07-02 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2016-11-07 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2018 | 2019-03-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8576718 Canada Limited | 22 Daffodil Cre, Ancaster, ON L9K 1C8 | 2013-07-10 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dlg Real Estate Planner Inc. | 21-400 Stonehenge Drive, Hamilton, ON L9K 0A2 | 2016-01-19 |
| 8591288 Canada Inc. | 8-400 Stonehenge Dr, Ancaster, ON L9K 0A2 | 2013-07-26 |
| North Peak Ventures Inc. | 19 Lovett Court, Ancaster, ON L9K 0A4 | 2020-07-01 |
| 11351010 Canada Inc. | 19 Lovett Crt, Hamilton, ON L9K 0A4 | 2019-04-10 |
| Wagoo Waffledog Inc. | 63 Camp Drive, Ancaster, ON L9K 0A5 | 2017-03-06 |
| D.d.c.o. Rei Inc. | 52 Chambers Drive, Ancaster, ON L9K 0A5 | 2015-10-13 |
| Reliance Procurement Services Inc. | 12 Fair St, Ancaster, ON L9K 0A6 | 2019-08-15 |
| Assadem Inc. | 12 Fair St, Ancaster, ON L9K 0A6 | 2019-09-23 |
| Hereditary Amyloidosis Canada | 86 Fair Street, Ancaster, ON L9K 0A7 | 2019-02-27 |
| 9713387 Canada Inc. | 94 Fair Street, Ancaster, ON L9K 0A7 | 2016-04-16 |
| Find all corporations in postal code L9K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Adriano Paonessa | 27 Napoleon Drive, Stoney Creek ON L8E 4Y7, Canada |
| Michael Zaccaria | 42 Daffodil Cres, Hamilton ON L9K 1C8, Canada |
| City | Hamilton |
| Post Code | L9K 1C8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sayin Investments Inc. | 47, Allview Crescent, Toronto, ON M2J 2R4 | 2015-12-27 |
| Sayin International Packaging Inc. | 47, Allview Crescent, Toronto, ON M2J 2R4 | 2015-12-27 |
| Sayin Natural Stone Inc. | 47, Allview Crescent, Toronto, ON M2J 2R4 | 2015-12-27 |
Please comment or provide details below to improve the information on Wut R U Sayin? inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.