Lviv Express Inc. (Corporation# 9973362) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 4, 2016.
| Corporation ID | 9973362 |
| Business Number | 744191891 |
| Corporation Name | Lviv Express Inc. |
| Registered Office Address |
4015 Kings Landing Crt Mississauga ON L4W 5C4 |
| Incorporation Date | 2016-11-04 |
| Dissolution Date | 2019-09-14 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Roman Romanko | 4015 Kings Landing Crt, Mississauga ON L4W 5C4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-04 | current | 4015 Kings Landing Crt, Mississauga, ON L4W 5C4 |
| Name | 2016-11-04 | current | Lviv Express Inc. |
| Status | 2019-09-14 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2019-04-17 | 2019-09-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2016-11-04 | 2019-04-17 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-09-14 | Dissolution | Section: 212 |
| 2016-11-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 4015 Kings Landing Crt |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 5C4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| The Depp Group Inc. | 4063 Kings Landing Court, Mississauga, ON L4W 5C4 | 2019-12-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Qeosh Staffing & Recruitment Inc. | 5110 Creekbank Rd, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2019-07-09 |
| Association of Canadian Safety Professionals | 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2015-11-12 |
| Canadian Federation of Construction Safety Associations | 5110, Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2013-11-14 |
| Peel Leadership Centre | Room F, Chsi, 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2012-07-10 |
| Perspecsys Corp. | 5110 Creekbank Road, Suite 500, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2006-07-06 |
| Signifi Solutions Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 3, Mississauga, ON L4W 0A2 | 1999-10-05 |
| Amdocs Canadian Managed Services Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 2, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Decision Academic Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Privasoft International Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2005-08-23 |
| 7538286 Canada Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2010-04-28 |
| Find all corporations in postal code L4W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Roman Romanko | 4015 Kings Landing Crt, Mississauga ON L4W 5C4, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 5C4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| L.v.i.v. Lviv-canada Ekko Labeling Ltd. | 3604 110 Street Northwest, Edmonton, AB T6J 1E1 | 2018-04-26 |
| Fiswim Express: Faekedeth International Securities, Wealth and Investment Management Express Inc. | 53-7360 Bramalea Road, Mississauga, ON L5S 1W9 | 2008-12-17 |
| Express Your Taste Inc. | 6167 Duford Drive, Mississauga, ON L5V 1A6 | 2000-04-13 |
| Vetements T.f.c. Express Inc. | 2 Lake Street, Dollard-des-ormeaux, QC H9B 3H9 | 1992-07-10 |
| Frontiers Express Ltd. | 1590, Route 141, Coaticook, QC J1A 2S5 | 1985-09-04 |
| Ate Air Tiger Express Inc. | 725 Montee-de-liesse, Saint-laurent, QC H4T 1P5 | 1989-02-07 |
| Big R Express Ltd. | 7142 Lisieux, St Leonard, QC H1S 2G2 | 1982-03-25 |
| Express Mufflers Inc. | 175 Boul. Ste-elisabeth, Laprairie, QC J5R 1S9 | 1977-02-28 |
| D. & R. Express Ltd. | 69 Rue Ontario, C P 430, Notre-dame-du-nord, QC J0Z 3W0 | |
| Soleil Express Ltee | 170 University Avenue, Suite 502, Toronto, ON | 1977-08-23 |
Please comment or provide details below to improve the information on Lviv Express Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.