All.N.One Tec. Integrators Incorporated (Corporation# 9415319) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 31, 2015.
| Corporation ID | 9415319 |
| Business Number | 807882329 |
| Corporation Name | All.N.One Tec. Integrators Incorporated |
| Registered Office Address |
5315 Tomken Road Unit 9 Mississauga ON L4W 1P5 |
| Incorporation Date | 2015-08-31 |
| Corporation Status | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Dean Luke | 5315 Tomken Rd Unit 9, Mississauga ON L4W 1P5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-31 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-08-31 | current | 5315 Tomken Road Unit 9, Mississauga, ON L4W 1P5 |
| Name | 2015-08-31 | current | All.N.One Tec. Integrators Incorporated |
| Status | 2020-01-30 | current | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2018-02-16 | 2020-01-30 | Active / Actif |
| Status | 2018-01-30 | 2018-02-16 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-08-31 | 2018-01-30 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-08-31 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2017 | 2017-05-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2016 | 2016-03-14 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 5315 Tomken Road Unit 9 |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 1P5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11161130 Canada Inc. | 5315 Tomken Rd., Suite 10, Mississauga, ON L4W 1P5 | 2018-12-24 |
| 10132420 Canada Corporation | 6-5315 Tomken Road, Mississauga, ON L4W 1P5 | 2017-03-06 |
| Aqua One Filtration Technologies Ltd. | 5315 Tomken Road, Unit-5, Mississauga, ON L4W 1P5 | 2008-07-14 |
| G & J International Inc. | 5315 Unit # 7 Tomken Road, Mississauga, ON L4W 1P5 | 2004-07-23 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Qeosh Staffing & Recruitment Inc. | 5110 Creekbank Rd, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2019-07-09 |
| Association of Canadian Safety Professionals | 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2015-11-12 |
| Canadian Federation of Construction Safety Associations | 5110, Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2013-11-14 |
| Peel Leadership Centre | Room F, Chsi, 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2012-07-10 |
| Perspecsys Corp. | 5110 Creekbank Road, Suite 500, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2006-07-06 |
| Signifi Solutions Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 3, Mississauga, ON L4W 0A2 | 1999-10-05 |
| Amdocs Canadian Managed Services Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 2, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Decision Academic Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Privasoft International Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2005-08-23 |
| 7538286 Canada Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2010-04-28 |
| Find all corporations in postal code L4W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Dean Luke | 5315 Tomken Rd Unit 9, Mississauga ON L4W 1P5, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 1P5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| U T C Integrators Ltd. | 306 Maple Ave, St Lambert, QC J4P 2S2 | 2011-05-09 |
| Ep Integrators Inc. | 74 Merdock Court, Stouffville, ON L4A 0A9 | 2014-10-10 |
| Gps Integrators Ltd. | 10 Trent Drive, P.o. Box 670, Campbellford, ON K0L 1L0 | 1996-11-21 |
| Corpsec Integrators Inc. | 1172 Emperor Ave., Ottawa, ON K1Z 8C2 | 2018-01-04 |
| Automation Integrators, Inc. | 903 - 88 Palace Pier Crt, Toronto, ON M8V 4C2 | 1996-12-03 |
| Scorpion Premiere Integrators Inc. | 72 Sundown Way Se, Calgary, AB T2X 3B6 | 2016-06-29 |
| Eshan System Integrators Inc. | 36 Grovewood Dr, Brampton, ON L7A 1S7 | 2013-04-08 |
| Kimbo Integrators Limited | 22 Cameron St., Dartmouth, NS B2Y 2G6 | 1979-08-02 |
| Tsi Tempest-security Integrators Inc. | 239 Grandview Rd, Nepean, ON K2H 8B9 | 1983-09-09 |
| Custom Enclosure Integrators Ltd. | 425 Glendale Avenue, St. Catharines, ON L2P 3Y1 | 2019-02-06 |
Please comment or provide details below to improve the information on All.N.One Tec. Integrators Incorporated.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.