8362815 CANADA INC. (Corporation# 8362815) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 29, 2012.
| Corporation ID | 8362815 |
| Business Number | 835515040 |
| Corporation Name | 8362815 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
435 Church St. Beaconsfield QC H9W 3R9 |
| Incorporation Date | 2012-11-29 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MURHIMANYA C. MUHUGUSA | 435 CHURCH ST., BEACONSFIELD QC H9W 3R9, Canada |
| ANA CRISTINA DIAS ALVES | 435 CHURCH ST., BEACONSFIELD QC H9W 3R9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2012-11-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2012-11-29 | current | 435 Church St., Beaconsfield, QC H9W 3R9 |
| Name | 2012-11-29 | current | 8362815 CANADA INC. |
| Status | 2012-11-29 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-11-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-03-04 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-03-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-03-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 435 CHURCH ST. |
| City | BEACONSFIELD |
| Province | QC |
| Postal Code | H9W 3R9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Lsam Consultants Inc. | 435 Church, Beaconsfield, QC H9W 3R9 | 2019-10-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fala Inc. | 108 Beaurepaire Dr., Beaconsfield, QC H9W 0A1 | |
| Ravann Creative Enterprises Inc. | 368 Glengarry Avenue, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 2000-06-30 |
| 2912597 Canada Inc. | 366 Glengarry, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 1993-04-15 |
| 147277 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 1985-11-08 |
| 10715549 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 2018-04-04 |
| 146140 Canada Inc. | 490 Olympic Dr., Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1985-05-31 |
| S. Vasil Marketing Inc. | 496 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1980-07-11 |
| 10203017 Canada Incorporated | 318 Berkshire Ave, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2017-04-22 |
| 9839399 Canada Inc. | 300 Birkshire, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2016-07-21 |
| 8664021 Canada Inc. | 342 Arlington Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2013-10-15 |
| Find all corporations in postal code H9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MURHIMANYA C. MUHUGUSA | 435 CHURCH ST., BEACONSFIELD QC H9W 3R9, Canada |
| ANA CRISTINA DIAS ALVES | 435 CHURCH ST., BEACONSFIELD QC H9W 3R9, Canada |
| City | BEACONSFIELD |
| Post Code | H9W 3R9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 8362815 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.