LSAM Consultants Inc. (Corporation# 11681397) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681397 |
| Business Number | 766528673 |
| Corporation Name | LSAM Consultants Inc. |
| Registered Office Address |
435 Church Beaconsfield QC H9W 3R9 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 11 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ana Cristina Dias Alves | 435 Church, Beaconsfield QC H9W 3R9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 435 Church, Beaconsfield, QC H9W 3R9 |
| Name | 2019-10-15 | current | LSAM Consultants Inc. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 435 Church |
| City | Beaconsfield |
| Province | QC |
| Postal Code | H9W 3R9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8362815 Canada Inc. | 435 Church St., Beaconsfield, QC H9W 3R9 | 2012-11-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fala Inc. | 108 Beaurepaire Dr., Beaconsfield, QC H9W 0A1 | |
| Ravann Creative Enterprises Inc. | 368 Glengarry Avenue, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 2000-06-30 |
| 2912597 Canada Inc. | 366 Glengarry, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 1993-04-15 |
| 147277 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 1985-11-08 |
| 10715549 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 2018-04-04 |
| 146140 Canada Inc. | 490 Olympic Dr., Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1985-05-31 |
| S. Vasil Marketing Inc. | 496 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1980-07-11 |
| 10203017 Canada Incorporated | 318 Berkshire Ave, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2017-04-22 |
| 9839399 Canada Inc. | 300 Birkshire, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2016-07-21 |
| 8664021 Canada Inc. | 342 Arlington Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2013-10-15 |
| Find all corporations in postal code H9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ana Cristina Dias Alves | 435 Church, Beaconsfield QC H9W 3R9, Canada |
| City | Beaconsfield |
| Post Code | H9W 3R9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Actual Beauty Consultants Inc. | 75 Alderney Drive, Dartmouth, NS B2Y 2N7 | 2012-08-22 |
| Auc Consultants Universels Associes Inc. | 505 RenÉ-lÉvesque W Suite 600, Montreal, QC H2Z 1Y7 | 1986-10-30 |
| Les Consultants Jay-rad Limitee | 6876 Holland Road, Cote St. Luc, QC H4W 1L6 | 1976-05-17 |
| B.v.l. Consultants Ltd. | 1400 Ouest, Rue Sauve, Suite 214, Montreal, QC H4N 1C5 | 1976-03-31 |
| I.e.c. Realestate Consultants Inc. | 2075 University, Ch. 1712, Montreal, QC H3A 2L1 | 1983-07-27 |
| Les Consultants Dip Ltee | 4400, Chemin CГ”te De Liesse, Suite #203, Mont-royal, QC H4N 2P7 | 1981-09-17 |
| Eagle Island Consultants Inc. | 190 Centennial Ave, Beaconsfield, QC H9W 2J7 | 1993-08-02 |
| B.i.m. Consultants Ltd. | 7730 Blvd Gouin Ouest, Montreal, QC H4K 2K2 | 1977-08-02 |
| C.g.m. Chemical Consultants Ltd. | 84c Boul Brunswick, Dollard Des Ormeaux, QC H9B 2C5 | |
| Les Consultants En Gestion E.c.m. Inc. | 1010 Ste-catherine Ouest, Suite 640, Montreal, QC | 1979-07-25 |
Please comment or provide details below to improve the information on LSAM Consultants Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.