SlovoRus InfoConsulting Inc. (Corporation# 8361908) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 29, 2012.
| Corporation ID | 8361908 |
| Business Number | 839313335 |
| Corporation Name | SlovoRus InfoConsulting Inc. |
| Registered Office Address |
109-225 Alvin Road Ottawa ON K1K 4H6 |
| Incorporation Date | 2012-11-29 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Elena Kaliberda | 109-225 Alvin Road, Ottawa ON K1K 4H6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2012-11-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2014-07-03 | current | 109-225 Alvin Road, Ottawa, ON K1K 4H6 |
| Address | 2012-11-29 | 2014-07-03 | 511-840 Montreal Road, Ottawa, ON K1K 4W3 |
| Name | 2013-07-22 | current | SlovoRus InfoConsulting Inc. |
| Name | 2012-11-29 | 2013-07-22 | Kaliberda Consulting Inc. |
| Status | 2012-11-29 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-07-22 | Amendment / Modification |
Name Changed. Section: 178 |
| 2012-11-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-11-29 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-11-29 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-11-29 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8314632 Canada Inc. | 225 Alvin Rd Unit # 411, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2012-10-01 |
| ImprotГ©ine | 707-225 Ch. Alvin, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2007-08-30 |
| Newman It Works Inc. | 225 Alvin Rd., Suite 315, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2002-08-12 |
| Lidor Daco Incorporated | 225 Alvin Road, Apt 607, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2002-01-29 |
| Vinea Vita Inc. | 225 Alvin Rd., Suite 415, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2008-04-25 |
| Mw Fly Sales and Service North America Ltd. | 460 St. Laurent Blvd., Unit 212, Ottawa, ON K1K 4H6 | 2014-12-10 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Augustus Pendo Inc. | 866 Finter Street, Ottawa, ON K1K 0A6 | 2007-04-10 |
| 6017207 Canada Inc. | 730 Eastbourne Avenue, Ottawa, ON K1K 0A7 | 2002-09-06 |
| 8938890 Canada Inc. | 123 Slater Street, Ottawa, ON K1K 0A9 | 2014-06-28 |
| Martin Munro Consulting Ltd. | 7 Arundel Ave, Ottawa, ON K1K 0B1 | 2009-02-24 |
| Blueluv Inc. | 7 Arundel Av, Ottawa, ON K1K 0B1 | 2008-04-06 |
| 10559946 Canada Inc. | 16 Arundel Avenue, Ottawa, ON K1K 0B4 | 2017-12-29 |
| Mcnian Management Ltd. | 17 Kilbarry Cr, Ottawa, ON K1K 0B5 | 2011-10-24 |
| 4013069 Canada Inc. | 17 Avenue Arundel, Ottawa, ON K1K 0B5 | 2002-02-19 |
| Groupe Anaf Inc. | 32 Arundel Avenue, Ottawa, ON K1K 0B6 | 2020-09-23 |
| 3822117 Canada Inc. | 34 Arundel Avenue, Ottawa, ON K1K 0B6 | 2000-10-12 |
| Find all corporations in postal code K1K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Elena Kaliberda | 109-225 Alvin Road, Ottawa ON K1K 4H6, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K1K 4H6 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Ottawa |
Please comment or provide details below to improve the information on SlovoRus InfoConsulting Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.