HUANGPU INTERNET TAILORS LIMITED (Corporation# 7567413) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 2, 2010.
| Corporation ID | 7567413 |
| Business Number | 808858062 |
| Corporation Name | HUANGPU INTERNET TAILORS LIMITED |
| Registered Office Address |
2501 - 14 Avenue Wainwright AB T9W 1V7 |
| Incorporation Date | 2010-06-02 |
| Dissolution Date | 2013-04-07 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Justin Cassidy | 2501 - 14 Avenue, Wainwright AB T9W 1V7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2010-06-02 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2010-06-02 | current | 2501 - 14 Avenue, Wainwright, AB T9W 1V7 |
| Name | 2010-06-02 | current | HUANGPU INTERNET TAILORS LIMITED |
| Status | 2013-04-07 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2012-11-08 | 2013-04-07 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2010-06-02 | 2012-11-08 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-04-07 | Dissolution | Section: 212 |
| 2010-06-02 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 2501 - 14 Avenue |
| City | Wainwright |
| Province | AB |
| Postal Code | T9W 1V7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Eleven Roads Technology Inc. | 2501 - 14 Ave, Wainwright, AB T9W 1V7 | 2008-11-19 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Black Pearl Homes Ltd. | 722 24th Street, Wainwright, AB T9W 0B6 | 2016-06-20 |
| Homefront Collaborative Coaching Ltd. | 2511 6 Avenue, Wainwright, AB T9W 0B9 | 2020-08-04 |
| Clearance Space Corporation | 29 - 305 5 Street, Wainwright, AB T9W 1A5 | 2020-12-02 |
| 11263218 Canada Inc. | 604-10 St, Wainwright, AB T9W 1E2 | 2019-02-21 |
| Wode Girl Soaps and Lotions Incorporated | 1222 1st Ave, Wainwright, AB T9W 1G9 | 2012-08-13 |
| Chrome Pages (canada) Ltd. | 1901 7 Avenue, Wainwright, AB T9W 1J1 | 2007-02-14 |
| Hard'n Dusty Sandblasting and Painting Inc. | 1013 5th Avenue, Wainwright, AB T9W 1L6 | 2003-12-17 |
| Canadian Association of The Pura Raza Espanola Horse | P.o. Box: 2934, Wainwright, AB T9W 1S8 | 2005-10-11 |
| Kamax Transport Inc. | Meridian 4 Range 3 Township 43 Sec. 26, Quarter North East P.o. Box: 3246, Wainwright, AB T9W 1T2 | 2007-02-19 |
| Fieldcraft Patrol Inc. | 304 Ascot Rd, Wainwright, AB T9W 1T4 | 2019-07-22 |
| Find all corporations in postal code T9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Justin Cassidy | 2501 - 14 Avenue, Wainwright AB T9W 1V7, Canada |
| City | Wainwright |
| Post Code | T9W 1V7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Quenneville Internet Systems Limited | 6894 Joseph-a.manhta, St-hubert, QC J3Z 1E5 | 2006-01-05 |
| Can-huangpu Enterprise Inc. | 4905 Bellechasse, Montreal, QC H1T 1Z5 | 1992-08-06 |
| Tailleurs Townley Limitee | 5800 St. Denis Street, Montreal, QC H2S 3L5 | 1973-04-25 |
| Arora Tailors Inc. | 5 Solidarity Crt, Brampton, ON L6Y 0L5 | 2012-10-26 |
| Job Tailors Inc. | 12 Raccoon Street, Brampton, ON L6S 6L8 | 2017-12-04 |
| Kas Tailors Inc. | 33 Wade Avenue, Toronto, ON M6H 1P4 | 2008-10-06 |
| Cin Tailleurs Inc. | 642, Rue De Courcelle, Suite 108, Montreal, QC H4C 3C7 | 2011-01-27 |
| Of Internet Technology Consulting Inc. | 561 Roslyn Avenue, Westmount, QC H3Y 2T7 | 2001-01-31 |
| Les Jardins Internet Inc. | 76 Meloche, Ste-anne De Bellevue, QC H9X 3L2 | 1997-03-05 |
| Internet Sense First | 90 Riverside Drive, London, ON N6H 4S5 | 2014-05-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on HUANGPU INTERNET TAILORS LIMITED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.