ENMARK SOLUTIONS LTD. (Corporation# 7141092) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 17, 2009.
| Corporation ID | 7141092 |
| Business Number | 814903092 |
| Corporation Name | ENMARK SOLUTIONS LTD. |
| Registered Office Address |
228 Centenaire Embrun ON K0A 1W0 |
| Incorporation Date | 2009-03-17 |
| Dissolution Date | 2012-01-13 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NICK MARKOU | 228 CENTENAIRE, EMBRUN ON K0A 1W0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2009-03-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2009-03-17 | current | 228 Centenaire, Embrun, ON K0A 1W0 |
| Name | 2009-03-17 | current | ENMARK SOLUTIONS LTD. |
| Status | 2012-01-13 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2011-08-16 | 2012-01-13 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2009-03-17 | 2011-08-16 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-01-13 | Dissolution | Section: 212 |
| 2009-03-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Week 2 Week Waste Management Inc. | 663d Notre Dame, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-11-11 |
| Blackcrown Staff and Services Inc. | 8-897 Notre Dame St., Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-09-14 |
| Why So Hot Tees Inc. | 1384 St Andre Road, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-08-17 |
| One-to-many | 549 Marseille Street, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-07-30 |
| 12196786 Canada Inc. | 951 Notre Dame Street, Unit 1, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-07-14 |
| Earthly Cultures Inc. | 131 Filion Street, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-05-06 |
| Richmond Importers Group Ltd. | 157 Maple Grove Street, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-04-01 |
| 11970283 Canada Corp. | 251 Capri, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-03-20 |
| Erst Solutions Inc. | 625 Bruxelles Street, Embrun, ON K0A 1W0 | 2020-03-04 |
| 11927094 Canada Corp. | 5 Marcel St, Embrum, ON K0A 1W0 | 2020-02-26 |
| Find all corporations in postal code K0A 1W0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NICK MARKOU | 228 CENTENAIRE, EMBRUN ON K0A 1W0, Canada |
| City | Embrun |
| Post Code | K0A 1W0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Global Partner Solutions Inc. | 1415 32e Avenue, Lachine, QC H8T 3J1 | 2006-08-24 |
| Solutions Medias !@# Inc. | 3046 Rushbrooke Street, Verdun, QC H4G 1S6 | 1998-12-08 |
| Atoms Global Solutions Inc. | 310 Dubeau, Saint-laurent, QC H4N 1B3 | 2003-10-29 |
| Z4 Software & Solutions Inc. | 3875 Antoine Blondin, Laval, QC H7R 5Z7 | 1998-10-23 |
| Knit Solutions Inc. | 6500 Chemin Mackle, Suite 607, Cote St. Luc, QC H4W 3G7 | 2005-11-30 |
| Solutions Informatiques B2i-plus Inc. | 9290 Boul. Henri-bourassa Est, # 103, MontrГ©al, QC H1K 2S4 | 2009-12-14 |
| Be@com Business Solutions Ltd. | 4 Place Du Commerce, Bureau 300, Ile Des Soeurs, QC H3E 1J4 | 1999-02-02 |
| Distinctive Workforce Solutions Inc. | 614 Rue Saint-jacques, 500, MontrГ©al, QC H3C 1E2 | 2017-04-06 |
| Solutions Thermiques & Industrielle M.l. Inc. | 4041, Rue Cartier, MontrГ©al, QC H2K 4G3 | 2005-12-12 |
| Nds Solutions D'impression Inc. | 7820 Henri-bourassa West, St. Laurent, QC H4S 1P4 | 2000-09-18 |
Please comment or provide details below to improve the information on ENMARK SOLUTIONS LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.