ROBI-E-MARKETING.COM INC. (Corporation# 6977243) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 15, 2008.
| Corporation ID | 6977243 |
| Business Number | 804929214 |
| Corporation Name | ROBI-E-MARKETING.COM INC. |
| Registered Office Address |
163 Virginia Ave. Dieppe NB E1A 1L9 |
| Incorporation Date | 2008-05-15 |
| Dissolution Date | 2009-10-29 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 7 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ROGER CEDRIC ROBICHAUD | 163 VIRGINIA AVE., DIEPPE NB E1A 1L9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2008-05-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2008-05-15 | current | 163 Virginia Ave., Dieppe, NB E1A 1L9 |
| Name | 2008-05-15 | current | ROBI-E-MARKETING.COM INC. |
| Status | 2009-10-29 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2008-05-15 | 2009-10-29 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-10-29 | Dissolution | Section: 210 |
| 2008-05-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| R & B Adventure Photography Inc. | 48 Gagnon Drive, Moncton, NB E1A 0A5 | 2017-05-16 |
| The Cst Fabrice Gevaudan Foundation | 100 Arsene Street, Dieppe, NB E1A 0A7 | 2020-04-13 |
| Sophie ThГ©riault (p.c.) Inc. | 120 Arsene, Dieppe, NB E1A 0A8 | 2020-08-24 |
| Innovate Innovation I3 Incorporated | 120 Arsene Street, Dieppe, NB E1A 0A8 | 2017-10-27 |
| Avatar Multi Cuisine Inc. | 382 Alfred-lГ©ger Street, Dieppe, NB E1A 0B2 | 2019-01-09 |
| 3t Consulting Group Inc. | 120 Rue Aboiteau, Dieppe, NB E1A 0C3 | 2020-08-11 |
| 7215827 Canada Ltd. | 80 Rue Jean-charles, Dieppe, NB E1A 0C3 | |
| 8611599 Canada Inc. | 82 Devarenne, Dieppe, NB E1A 0C8 | 2013-08-19 |
| Ice Accs Inc. | 70 Rue Wilfred, Dieppe, NB E1A 0E4 | 2015-07-24 |
| Floral-aeroservice Inc. | 45 Fabien St, Dieppe, NB E1A 0E9 | 2012-01-31 |
| Find all corporations in postal code E1A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ROGER CEDRIC ROBICHAUD | 163 VIRGINIA AVE., DIEPPE NB E1A 1L9, Canada |
| City | DIEPPE |
| Post Code | E1A 1L9 |
| Category | marketing |
| Category + City | marketing + DIEPPE |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Installations De Portes Et Fenetres Robi Inc. | 71 Ave De L'eglise, Cp 404, Evain, QC J0Z 1Y0 | 1984-03-30 |
| Les Entreprises Robi & Turco Inc. | 4435 Rue Pavillon, Rock Forest, QC | 1979-08-20 |
| Menuiserie Architecturale Robi Inc. | 2125 Boul. Industrielle, Chambly, QC J3L 4C5 | 1987-04-07 |
| Soleil Communication-marketing LtÉe | 637-2 Boul. Marie-victorin, Boucherville, QC J4B 1X6 | |
| Switzerland Cheese Marketing Inc. | 5000 Rue J,-a,- Bombardier, St-hubert, QC J3Z 1H1 | |
| Sun Marketing & Communications Ltd. | 2120 Sherbrooke Est, Bureau 608, Montreal, QC H2K 1C3 | 1973-10-01 |
| Yul Agence De StratÉgie Marketing Inc. | 23 Daniel Morin, St-placide, QC J0V 2B0 | 2004-06-09 |
| Le Groupe De Marketing Wtf Inc. | 3500 De La Montagne, Suite 33, Montreal, QC H3G 2A6 | 1984-06-29 |
| Keep The Pride Alive Marketing Inc. | 10382-216 Street, Langley, BC V1M 3J3 | 2010-06-04 |
| Г‰lixir Marketing Olfactif Inc. | 2200 Des Monarques, St-bruno, QC J3V 0E3 | 2014-11-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on ROBI-E-MARKETING.COM INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.