Ooh La La Boutique Inc. (Corporation# 6581650) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 8, 2006.
| Corporation ID | 6581650 |
| Business Number | 854566767 |
| Corporation Name | Ooh La La Boutique Inc. |
| Registered Office Address |
3801a- 51 Avenue Lloydminster AB T9V 1W2 |
| Incorporation Date | 2006-06-08 |
| Dissolution Date | 2011-07-04 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ALICIA DAWN ZOMAR | 4104 63A AVE, LLOYDMINSTER AB T9V 2X9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2006-06-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2007-06-20 | current | 3801a- 51 Avenue, Lloydminster, AB T9V 1W2 |
| Address | 2006-06-08 | 2007-06-20 | 3801 B 51 Ave, Lloydminster, AB T9V 1W2 |
| Name | 2006-06-08 | current | Ooh La La Boutique Inc. |
| Status | 2011-07-04 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2009-11-17 | 2011-07-04 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2006-06-08 | 2009-11-17 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2011-07-04 | Dissolution | Section: 212 |
| 2007-07-12 | Amendment / Modification | Directors Limits Changed. |
| 2006-06-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2007 | 2007-11-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 3801A- 51 AVENUE |
| City | LLOYDMINSTER |
| Province | AB |
| Postal Code | T9V 1W2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Maji and Meno | 11 - 5405 44 Street, Lloydminster, AB T9V 0A9 | 2020-01-21 |
| Godzilla Entertainment Corp. | 5501-44st, Lloydminster, AB T9V 0B1 | 2008-01-09 |
| Mcr Seafood Inc. | 2b, 5629 - 44th Street, Lloydminster, AB T9V 0B2 | 2007-10-12 |
| Rmo Contracting Ltd. | 5318 45 Street, Lloydminster, AB T9V 0B7 | 2013-04-10 |
| St-up Engineering Ltd. | 5009 - 47th Street, Lloydminster, AB T9V 0E8 | 2007-04-24 |
| Dirty Rabbit Eatery & Lounge Inc. | 5513 47 Street, Lloydminster, AB T9V 0G9 | 2019-05-17 |
| 11938509 Canada Ltd. | 5014-48st, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2020-03-03 |
| Human Fuel Inc. | 5016 - 48 Street, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2019-06-28 |
| Garrison Gutter Guard Ltd. | 5014 - 48 Street, 2nd Floor, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2019-01-09 |
| Maybe The One Ltd. | 5014 48th Street, 2nd Floor, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2012-11-22 |
| Find all corporations in postal code T9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ALICIA DAWN ZOMAR | 4104 63A AVE, LLOYDMINSTER AB T9V 2X9, Canada |
| City | LLOYDMINSTER |
| Post Code | T9V 1W2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| La Boutique Du Blond Ltee | 9139 Pie Ix Boulevard, Montreal, QC | 1978-04-17 |
| International Boutique's Web M.l.l. Inc. | 2500 Pierre-dupuy, App 405, Montreal, QC H3C 4L1 | 1998-05-12 |
| International Motiv-art Boutique Inc. | 114 Rue Pruneau, Shawinigan-sud, QC | 1976-10-26 |
| La Boutique FermiГ€re Inc. | 980 Rang Des Botreaux, Ormstown, QC J0S 1K0 | 2018-07-17 |
| La Boutique Internationale Oni Ltee | 6000 Deacon Road, Apt. 3f, Montreal, QC H3S 2T9 | 1987-09-17 |
| Lost Elephant Boutique Ltd. | 1107 Chemin Dymond, Dunham, QC J0E 1M0 | 1991-10-15 |
| Tea Boutique B & L Inc. | 15958 Airport Road, Caledon East, ON L7C 1K5 | 2007-03-07 |
| Boutique Vanilla Inc. | 92 Timberlea Trail, Kirkland, QC | 1981-07-16 |
| Boutique, Le Petit Entrepôt Inc. | 5, D'amqui, Blainville QuÉbec, QC J7B 1X3 | 2004-09-27 |
| Knit-one Pearl-two Boutique Inc. | 255 Boulevard De La Concorde, Local 17, Laval-des-rapides, QC | 1980-11-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on Ooh La La Boutique Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.