Dirty Rabbit Eatery & Lounge Inc. (Corporation# 11417223) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11417223 |
| Business Number | 793319674 |
| Corporation Name | Dirty Rabbit Eatery & Lounge Inc. |
| Registered Office Address |
5513 47 Street Lloydminster AB T9V 0G9 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Maylene Wood | 1709 49 Avenue, Lloydminster SK S9V 2E7, Canada |
| Christina Corneli | 309-3350 72 Avenue, Lloydminster AB T9V 3R5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 5513 47 Street, Lloydminster, AB T9V 0G9 |
| Name | 2019-05-17 | current | Dirty Rabbit Eatery & Lounge Inc. |
| Name | 2019-05-17 | current | Dirty Rabbit Eatery ; Lounge Inc. |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5513 47 Street |
| City | Lloydminster |
| Province | AB |
| Postal Code | T9V 0G9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Maji and Meno | 11 - 5405 44 Street, Lloydminster, AB T9V 0A9 | 2020-01-21 |
| Godzilla Entertainment Corp. | 5501-44st, Lloydminster, AB T9V 0B1 | 2008-01-09 |
| Mcr Seafood Inc. | 2b, 5629 - 44th Street, Lloydminster, AB T9V 0B2 | 2007-10-12 |
| Rmo Contracting Ltd. | 5318 45 Street, Lloydminster, AB T9V 0B7 | 2013-04-10 |
| St-up Engineering Ltd. | 5009 - 47th Street, Lloydminster, AB T9V 0E8 | 2007-04-24 |
| 11938509 Canada Ltd. | 5014-48st, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2020-03-03 |
| Human Fuel Inc. | 5016 - 48 Street, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2019-06-28 |
| Garrison Gutter Guard Ltd. | 5014 - 48 Street, 2nd Floor, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2019-01-09 |
| Maybe The One Ltd. | 5014 48th Street, 2nd Floor, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2012-11-22 |
| Squeegee Boy Inc. | 5016 - 48th Street, Lloydminster, AB T9V 0H8 | 2010-04-19 |
| Find all corporations in postal code T9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Maylene Wood | 1709 49 Avenue, Lloydminster SK S9V 2E7, Canada |
| Christina Corneli | 309-3350 72 Avenue, Lloydminster AB T9V 3R5, Canada |
| City | Lloydminster |
| Post Code | T9V 0G9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dirty Crooks Entertainment Inc. | 1774 Alexis Nihon, Saint Laurent, QC H4R 2Y9 | 2016-02-02 |
| Fierce Bad Rabbit Pictures Inc. | 4006, Drolet, Montreal, QC H2W 2L2 | 2000-11-09 |
| Clever Rabbit Inc. | 41 Mclean Blvd, Perth, ON K7H 2Z2 | |
| Glory Rabbit International Ltd. | 2010 11th Avenue, Suite 700, Regina, SK S4P 0J3 | |
| Lido Lounge Club Inc. | 145 Hillcrest Ave, 1208, Mississauga, ON L5B 3Z1 | 2012-07-01 |
| Dirty Dog Duds Limited | Rr 1, Goodwood, ON | 1972-09-13 |
| Dirty Purdy Inc. | 28-3050, Pinemeadow Dr, Burlington, ON L7M 3X5 | 2012-07-30 |
| Dirty Pirates Designs Inc. | 706 Balmoral Dr., Brampton, ON L6T 1X3 | 2008-01-15 |
| Dads Against Dirty Air (dada) Inc. | 2181 Vista Dr., Burlington, ON L7M 3M3 | 2009-07-23 |
| Dirty Edge Ltd. | 207-1425 Marine Dr, West Vancouver, BC V7T 1B9 | 2010-02-22 |
Please comment or provide details below to improve the information on Dirty Rabbit Eatery & Lounge Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.