QUICSNACKS WINDSOR INCORPORATED (Corporation# 6101038) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 28, 2003.
| Corporation ID | 6101038 |
| Business Number | 888202801 |
| Corporation Name | QUICSNACKS WINDSOR INCORPORATED |
| Registered Office Address |
3039 Walker Road Windsor ON N8W 3R4 |
| Incorporation Date | 2003-05-28 |
| Dissolution Date | 2006-08-15 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| KEVIN S NAUGLER | 3039 WALKER RD, WINDSOR ON N8W 3R4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2003-05-28 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2003-05-28 | current | 3039 Walker Road, Windsor, ON N8W 3R4 |
| Name | 2003-05-28 | current | QUICSNACKS WINDSOR INCORPORATED |
| Status | 2006-08-15 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2006-03-06 | 2006-08-15 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2003-05-28 | 2006-03-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2006-08-15 | Dissolution | Section: 212 |
| 2003-05-28 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9603875 Canada Limited | 2957 Walker Rd, Windsor, ON N8W 3R4 | 2016-01-28 |
| Kitchen Rescue Inc. | 3021 Walker Road, Windsor, ON N8W 3R4 | 2010-01-14 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Akruti Investment Ltd. | 1232 Kamloops Street, Windsor, ON N8W 0B1 | 2020-12-01 |
| Infincan Inc. | 1516 Seneca St, Windsor, ON N8W 1A3 | 2019-08-30 |
| 10604801 Canada Inc. | 1341 Tecumseh Rd. East, Windsor, ON N8W 1B9 | 2018-01-29 |
| 11829181 Canada Inc. | 1430 Tecumseh Road East, Windsor, ON N8W 1C1 | 2020-01-07 |
| A&a Associates Printing and Design Inc. | 1490 Tecumseh Rd East, Windsor, ON N8W 1C1 | 2009-05-13 |
| Sunshine Printing and Sign Ltd. | 1666 Tecumseh E., Windsor, ON N8W 1C5 | 2020-05-26 |
| 9679901 Canada Ltd. | 200-2425 Tecumseh Rd. E, Windsor, ON N8W 1E6 | 2016-04-01 |
| Next Level Smoke Shop & Convenience Limited | 2224 Cadillac St, Windsor, ON N8W 1G6 | 2020-12-15 |
| 9553029 Canada Inc. | 3675 Tecumseh Rd E, Windsor, ON N8W 1H8 | 2015-12-16 |
| 9440313 Canada Inc. | Kiosk3-3675 Tecumseh Road E, Windsor, ON N8W 1H8 | 2015-09-15 |
| Find all corporations in postal code N8W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| KEVIN S NAUGLER | 3039 WALKER RD, WINDSOR ON N8W 3R4, Canada |
| City | WINDSOR |
| Post Code | N8W 3R4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 7853009 Canada Incorporated | 761 Windsor Ave, Windsor, ON N9A 1J8 | 2011-05-03 |
| Innovative Lifesaving Solutions Incorporated | 63 Windsor Junction Rd, Windsor Junction, NS B2T 1G7 | 2020-10-25 |
| Next-day Logistics Incorporated | 974 Lounsborough St, Windsor, ON N9G 2Y5 | 2010-10-25 |
| Tooba Incorporated | 2383 California Ave., Windsor, ON N9E 4P2 | 2004-03-26 |
| 1st Auto Service Incorporated | 965 Walker Rd, Windsor, ON N8Y 2N6 | 2009-03-01 |
| Cutcath Incorporated | 442 Leffler Drive, Windsor, ON N8N 4Y2 | 2019-07-03 |
| Sweeney's Wholesale Incorporated | 644 Charlotte St, Windsor, ON N8X 3A5 | 2008-03-17 |
| 10256218 Canada Incorporated | 304-969 Felix Ave, Windsor, ON N9C 4C7 | 2017-05-29 |
| Tn Contractors Incorporated | 579 Wellington Avenue, Windsor, ON N9A 5J3 | 2017-10-04 |
| 7702094 Canada Incorporated | 409 Vanderbilt Cr., Windsor, ON N8P 1R5 | 2010-11-16 |
Please comment or provide details below to improve the information on QUICSNACKS WINDSOR INCORPORATED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.