4258941 CANADA INC. (Corporation# 4258941) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 30, 2004.
| Corporation ID | 4258941 |
| Business Number | 861798635 |
| Corporation Name | 4258941 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
6635 Mackle Road Apt. 907 Montreal QC H4W 2Z7 |
| Incorporation Date | 2004-11-30 |
| Dissolution Date | 2006-01-20 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HELEN SILBERSTEIN | 6635 MACKLE ROAD, APT. 907, MONTREAL QC H4W 2Z7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2004-11-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2005-10-24 | current | 6635 Mackle Road, Apt. 907, Montreal, QC H4W 2Z7 |
| Address | 2004-11-30 | 2005-10-24 | 1080 Beaver Hall Hill, Suite 1717, MontrÉal, QC H2Z 1S8 |
| Name | 2004-11-30 | current | 4258941 CANADA INC. |
| Status | 2006-01-20 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2004-11-30 | 2006-01-20 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2006-01-20 | Dissolution | Section: 210 |
| 2004-11-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Caricom Inc. | 6635 Mackle Road, Apt. 801, Montreal, QC H4W 2Z7 | 1975-04-18 |
| Les Investissements Hemax Inc. | 6635 Mackle Road, Suite 603, Cote St Luc, QC H4W 2Z7 | 1981-07-22 |
| 162455 Canada Inc. | 6635 Mackle Road, Apt. 1206, CГ”te St-luc, QC H4W 2Z7 | 1988-08-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12286203 Canada Inc. | 6635 Chemin Mackle, #202, CГґte Saint-luc, QC H4W 2Z7 | 2020-08-21 |
| Cozo Management Corporation | 6635 Chemin Mackle Unit 504, Cote St Luc, QC H4W 2Z7 | 2020-06-24 |
| 10049735 Canada Inc. | 6635 Ch. Mackle, Suite 202, CГґte Saint-luc, QC H4W 2Z7 | 2017-01-05 |
| 9920366 Canada Inc. | 202 - 6635 Mackle, Cote St-luc, QC H4W 2Z7 | 2016-09-26 |
| Peter Safran Investments Inc. | 6635 Mackle, Apt. 1203, CГґte Saint-luc, QC H4W 2Z7 | 2013-10-03 |
| Fashioneh Inc. | 6635, Mackle Rd., Montreal, QC H4W 2Z7 | 2012-05-11 |
| Platinumberg Entertainment Limited | 6635 Mackle Rd, Apt 601, Cote St-luc, QC H4W 2Z7 | 2000-10-20 |
| Gestion M. Kleinplatz Inc. | 6635 Rue Mackle Road, #407, Cote, St.luc, QC H4W 2Z7 | 1986-01-15 |
| Gestions Rudner Inc. | 6635 Mackle Rd # 507, Montreal, QC H4W 2Z7 | 1981-11-05 |
| Zygfa Holdings Ltd. | 6635 Chemin Mackle, Suite 303, Cote St-luc, QC H4W 2Z7 | 1980-04-01 |
| Find all corporations in postal code H4W 2Z7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HELEN SILBERSTEIN | 6635 MACKLE ROAD, APT. 907, MONTREAL QC H4W 2Z7, Canada |
| City | Montreal |
| Post Code | H4W 2Z7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 4258941 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.