ENTRA MARKETING LTD. (Corporation# 3625141) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 11, 1999.
| Corporation ID | 3625141 |
| Business Number | 867887275 |
| Corporation Name | ENTRA MARKETING LTD. |
| Registered Office Address |
319 Phoebe Court Kelowna BC V1W 3Y9 |
| Incorporation Date | 1999-06-11 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| PETER KONING | 319 PHOEBE COURT, KELOWNA BC V1W 3Y9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1999-06-11 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2004-08-16 | current | 319 Phoebe Court, Kelowna, BC V1W 3Y9 |
| Address | 1999-06-11 | 2004-08-16 | 330 Indian Grove, Toronto, ON M6P 2H5 |
| Name | 1999-06-11 | current | ENTRA MARKETING LTD. |
| Status | 1999-06-11 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2004-08-16 | Amendment / Modification | RO Changed. |
| 1999-06-11 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-12-26 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-26 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-12-26 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-12-26 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Jarus Group Inc. | 360 Raven Drive, Kelowna, BC V1W 3Y9 | 2000-12-20 |
| 3000192 Canada Inc. | 318 Phoebe Court, Kelowna, BC V1W 3Y9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6594212 Canada Limited | 551 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A1 | 2006-07-06 |
| 11214225 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 11214314 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 8416281 Canada Inc. | 688 Lequime Road, #310, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| 8416303 Canada Inc. | 310 - 688 Lequime Road, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| Top Tier Adventures Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-08-27 |
| 606 Lofts Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-11-01 |
| F2g Sports Inc. | 482 Barkley Road, Kelowna, BC V1W 1E5 | 2002-09-19 |
| 6940340 Canada Ltd. | 17-4524 Eldorado Court, Kelowna, BC V1W 1G3 | 2008-03-14 |
| U-test Canada Inc. | 827 Raymer Road, Kelowna, BC V1W 1J7 | 2011-08-01 |
| Find all corporations in postal code V1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| PETER KONING | 319 PHOEBE COURT, KELOWNA BC V1W 3Y9, Canada |
| City | KELOWNA |
| Post Code | V1W 3Y9 |
| Category | marketing |
| Category + City | marketing + KELOWNA |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Entra-matic Inc. | 810 Rue Bombardier, Mascouche, QC J7K 1X9 | 1992-05-11 |
| Entra-matic Service Inc. | 810, Rue Bombardier, Mascouche, QC J7K 1X9 | 2014-10-22 |
| Entra Inc. | 4460, Prowse Road, South West, Edmonton, AB T6W 1A3 | 2020-11-15 |
| Sun Marketing & Communications Ltd. | 2120 Sherbrooke Est, Bureau 608, Montreal, QC H2K 1C3 | 1973-10-01 |
| Marketing D'ÉlÉvateur D'aviation A.h. LtÉe | 310 Ave Desrosiers, Blainville, QC J7C 2Y7 | 1996-02-15 |
| Amp Associated Marketing Partners Inc. | 603 Saint-malo East, Ile-bizard, QC H9C 2P2 | 2002-10-17 |
| Switzerland Cheese Marketing Inc. | 5000 Rue J,-a,- Bombardier, St-hubert, QC J3Z 1H1 | |
| Marketing K.a.s. Limitee | 2750 Rue Paulus, Parc Industriel, St-laurent, QC | 1976-10-04 |
| Keep The Pride Alive Marketing Inc. | 10382-216 Street, Langley, BC V1M 3J3 | 2010-06-04 |
| Soleil Communication-marketing LtÉe | 637-2 Boul. Marie-victorin, Boucherville, QC J4B 1X6 |
Please comment or provide details below to improve the information on ENTRA MARKETING LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.