SER-VIC RADIOCOM INC. (Corporation# 1480626) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 13, 1983.
| Corporation ID | 1480626 |
| Business Number | 104804935 |
| Corporation Name | SER-VIC RADIOCOM INC. |
| Registered Office Address |
533 Boul. Ste-anne Est Ste-anne Des Monts QC G4V 1W8 |
| Incorporation Date | 1983-04-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| GHISLAIN SERVANT | 435 RTE DU PARC, STE-ANNE DES MONTS QC G4V 2C9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1983-04-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1983-04-12 | 1983-04-13 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2002-05-29 | current | 533 Boul. Ste-anne Est, Ste-anne Des Monts, QC G4V 1W8 |
| Address | 1983-04-13 | 2002-05-29 | 533 Boul Ste-anne Est, Cte Matane, QC G0E 2G0 |
| Name | 1987-06-29 | current | SER-VIC RADIOCOM INC. |
| Name | 1983-04-13 | 1987-06-29 | 122693 CANADA LTEE |
| Status | 1995-03-14 | current | Active / Actif |
| Status | 1985-08-03 | 1995-03-14 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1983-04-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-03-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-04-07 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-05-12 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 533 BOUL. STE-ANNE EST |
| City | STE-ANNE DES MONTS |
| Province | QC |
| Postal Code | G4V 1W8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dr. Kravchenko Viktor Inc. | 15, Rue AlizÉe, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 0A6 | 2011-06-28 |
| Poly-vein Expl. Inc. | 65, 1e Avenue Est, Ste-anne-des-monts, QC G4V 1A2 | 1995-07-12 |
| SociГ©tГ© Art Et Science Pour La Nature | 218, 1re Avenue Est, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1A3 | 2008-06-06 |
| 176593 Canada Inc. | 415 1e Av E, Ste-anne-des-monts, QC G4V 1B1 | 1991-04-26 |
| Garage Du Faubourg Inc. | 186, 1re Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1E1 | 2012-12-10 |
| Dr Mxs Inc. | 255, 1ГЁre Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1E3 | 2012-07-31 |
| Helix Diamond Drilling Corp. | 512 First Ave West, Ste Anne Des Monts, QC G4V 1H4 | 2010-11-17 |
| Camalisa Impexp Inc. | 107b, 3e Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1K3 | 2016-03-24 |
| Les Entreprises P.g.m. Marin Ltee | 183 5e Ave Ouest, Ste-anne Des Monts, QC G4V 1L6 | 1978-07-24 |
| Chambre De Commerce De La Haute-gaspГ©sie | 96 Boulevard Sainte-anne Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1R3 | 1992-10-09 |
| Find all corporations in postal code G4V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| GHISLAIN SERVANT | 435 RTE DU PARC, STE-ANNE DES MONTS QC G4V 2C9, Canada |
| City | STE-ANNE DES MONTS |
| Post Code | G4V 1W8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Tranteknix Radiocom Inc. | 586 Rue Curzon, St-lambert, QC J4P 2V8 | 1984-10-23 |
| Radiocom Marketing (turner) Inc. | 737 Rue Fribourg, Ste-adele, QC J0R 1L0 | 1991-06-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on SER-VIC RADIOCOM INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.