DR. KRAVCHENKO VIKTOR INC. (Corporation# 7905246) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 28, 2011.
| Corporation ID | 7905246 |
| Business Number | 811829316 |
| Corporation Name | DR. KRAVCHENKO VIKTOR INC. |
| Registered Office Address |
15, Rue AlizÉe Sainte-anne-des-monts QC G4V 0A6 |
| Incorporation Date | 2011-06-28 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| VIKTOR KRAVCHENKO | 15, RUE ALIZÉE, SAINTE-ANNE-DES-MONTS QC G4V 0A6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2011-06-28 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2011-06-28 | current | 15, Rue AlizÉe, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 0A6 |
| Name | 2011-06-28 | current | DR. KRAVCHENKO VIKTOR INC. |
| Status | 2011-06-28 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2012-10-26 | Amendment / Modification | Section: 178 |
| 2011-06-28 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-12-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-12-14 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-12-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 15, RUE ALIZÉE |
| City | SAINTE-ANNE-DES-MONTS |
| Province | QC |
| Postal Code | G4V 0A6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Poly-vein Expl. Inc. | 65, 1e Avenue Est, Ste-anne-des-monts, QC G4V 1A2 | 1995-07-12 |
| SociГ©tГ© Art Et Science Pour La Nature | 218, 1re Avenue Est, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1A3 | 2008-06-06 |
| 176593 Canada Inc. | 415 1e Av E, Ste-anne-des-monts, QC G4V 1B1 | 1991-04-26 |
| Garage Du Faubourg Inc. | 186, 1re Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1E1 | 2012-12-10 |
| Dr Mxs Inc. | 255, 1ГЁre Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1E3 | 2012-07-31 |
| Helix Diamond Drilling Corp. | 512 First Ave West, Ste Anne Des Monts, QC G4V 1H4 | 2010-11-17 |
| Camalisa Impexp Inc. | 107b, 3e Avenue Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1K3 | 2016-03-24 |
| Les Entreprises P.g.m. Marin Ltee | 183 5e Ave Ouest, Ste-anne Des Monts, QC G4V 1L6 | 1978-07-24 |
| Chambre De Commerce De La Haute-gaspГ©sie | 96 Boulevard Sainte-anne Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1R3 | 1992-10-09 |
| Gestion Jacques Lepage Inc. | 954 Boulevard Sainte-anne Ouest, Sainte-anne-des-monts, QC G4V 1V4 | 2014-05-24 |
| Find all corporations in postal code G4V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| VIKTOR KRAVCHENKO | 15, RUE ALIZÉE, SAINTE-ANNE-DES-MONTS QC G4V 0A6, Canada |
| City | SAINTE-ANNE-DES-MONTS |
| Post Code | G4V 0A6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Importation/exportation Viktor Sabo Inc. | 511 Pl D'armes, Suite 200, Montreal, QC H2Y 2W7 | 1991-02-07 |
| Viktor Sabo Leather Manufacturing Inc. | 166 6th Avenue, Apt #4, Laval-des-rapides, QC H7N 4L5 | 2000-05-18 |
| Viktor Sabo Leather Manufacturing Inc. | 166 6th Avenue, Unit 4, Laval, QC H7N 4L5 | 2012-06-22 |
| Les Entreprises Viktor Sabo (1987) Inc. | 511 Place D'armes, Suite 40, Montreal, QC H2Y 2W7 | 1987-04-09 |
| Hadassah Viktor Groupe Inc. | 1 - 754 Avenue Myrand, QuГ©bec, QC G1V 2V2 | 2019-01-23 |
| Viktor Kotyakov Enterprises Inc. | #9 15175 62a Ave, Surrey, BC V3S 1X1 | 2011-02-15 |
| Viktor Oremush Entreprises Ltd. | 21 Bollman, Ottawa, ON | 1983-02-03 |
| Tours Viktor Sabo Inc. | 166 - 6th Avenue, Unit 4, Laval, QC H7N 4L5 | 2003-07-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on DR. KRAVCHENKO VIKTOR INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.