DMS INTERNATIONAL GROUP inc. (Corporation# 12035529) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12035529 |
| Business Number | 735756272 |
| Corporation Name | DMS INTERNATIONAL GROUP inc. |
| Registered Office Address |
J7v 0y7 Vaudreuil-dorion QC J7V 0Y7 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 2 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Dominique Martin SAATENANG | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| Pélagie Fleur KENFACK GUETSA | J7V 0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Camille Suzanne Henriette PHILIPPON | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| MAURICE NGUEPE | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | J7v 0y7, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 |
| Name | 2020-05-01 | current | DMS INTERNATIONAL GROUP inc. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | J7V 0Y7 |
| City | VAUDREUIL-DORION |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 0Y7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12035073 Canada Inc. | J7v0y7, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-05-01 |
| Mutuelle Pour La SolidaritÉ Et Le DÉveloppement Musod Inc. | 428, Rue Claude-lÉveillÉe, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-04-21 |
| 8055785 Canada Inc. | 397 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2011-12-17 |
| 7086750 Canada Inc. | 437 Rue Claude-leveillee, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2008-12-02 |
| 11001558 Canada Inc. | 440 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2018-09-19 |
| Centres Communautaires Yemba Inc. | 428, Rue Claude-lÉveillÉe, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-07-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Dominique Martin SAATENANG | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| Pélagie Fleur KENFACK GUETSA | J7V 0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Camille Suzanne Henriette PHILIPPON | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| MAURICE NGUEPE | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| City | VAUDREUIL-DORION |
| Post Code | J7V 0Y7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gemdale International Group Limited | 7 Tollerton Ave., North York, ON M2K 2H1 | 2016-02-10 |
| Groupe Unisynergie International Inc. | 76 Rue Montrose, Pointe-claire, QC H9R 2S4 | 2008-02-01 |
| Groupe Mvp International Inc. | 301-1280 Rue Saint-jacques, MontrГ©al, QC H3C 0G1 | 2016-07-06 |
| Le Groupe S.m. International Inc. | 1200-433 Rue Chabanel Ouest, Montreal, QC H2N 2J8 | |
| Le Groupe S.m. International (tun) Inc. | 433 Rue Chabanel Ouest, 12e Etage, Montreal, QC H2N 2J8 | 2008-03-04 |
| Le Groupe S.m. International (s.a.) Inc. | 433 Rue Chabanel Ouest, 12e Etage, MontrÉal, QC H2N 2J8 | 2006-09-14 |
| Lb Groupe International Inc. | 1176 Bishop Street, Montreal, QC H3G 2E3 | 1983-05-27 |
| Groupe International Ang Ltee | 1560 Marie Victorin, St-bruno, QC J3V 4P6 | |
| Mei Healthcare International Group Ltd. | 511, Place D'armes, Suite 400, Montreal, QC H2Y 2W7 | 2009-11-01 |
| Grace International Group Inc. | 3370 Rue Ovila-hamel, Saint-hubert, QC J3Y 8P4 | 2010-04-22 |
Please comment or provide details below to improve the information on DMS INTERNATIONAL GROUP inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.