12035073 Canada Inc. (Corporation# 12035073) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12035073 |
| Business Number | 736101932 |
| Corporation Name | 12035073 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
J7v0y7 Vaudreuil-dorion QC J7V 0Y7 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Camille Suzanne Henriette PHILIPPON | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| MAURICE NGUEPE | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Dominique Martin SAATENANG | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| Pélagie Fleur KENFACK GUETSA | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | J7v0y7, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 |
| Name | 2020-05-01 | current | 12035073 Canada Inc. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | J7V0Y7 |
| City | VAUDREUIL-DORION |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 0Y7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dms International Group Inc. | J7v 0y7, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-05-01 |
| Mutuelle Pour La SolidaritÉ Et Le DÉveloppement Musod Inc. | 428, Rue Claude-lÉveillÉe, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-04-21 |
| 8055785 Canada Inc. | 397 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2011-12-17 |
| 7086750 Canada Inc. | 437 Rue Claude-leveillee, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2008-12-02 |
| 11001558 Canada Inc. | 440 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2018-09-19 |
| Centres Communautaires Yemba Inc. | 428, Rue Claude-lÉveillÉe, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0Y7 | 2020-07-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Camille Suzanne Henriette PHILIPPON | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| MAURICE NGUEPE | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| Dominique Martin SAATENANG | La Croix Nivert 218 T, Paris 75015, France |
| Pélagie Fleur KENFACK GUETSA | J7V0Y7, VAUDREUIL-DORION QC J7V 0Y7, Canada |
| City | VAUDREUIL-DORION |
| Post Code | J7V 0Y7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12035073 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.