Aunan Consulting Services Ltd. (Corporation# 11971964) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 22, 2020.
| Corporation ID | 11971964 |
| Business Number | 739753879 |
| Corporation Name | Aunan Consulting Services Ltd. |
| Registered Office Address |
9 Game Creek Crescent Brampton ON L7A 0J2 |
| Incorporation Date | 2020-03-22 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| aunan hamlet | 9 game creek crescent, BRAMPTON ON L7A 0J2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-22 | current | 9 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 |
| Name | 2020-03-22 | current | Aunan Consulting Services Ltd. |
| Status | 2020-03-22 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Food Filter Inc. | 9 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2020-08-18 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12459591 Canada Inc. | 10 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2020-10-30 |
| The Great Canadian and African Diaspora Foundation | 14 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2019-12-14 |
| Miller Sports Academy | 19 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2017-08-25 |
| Dj Talk Tv Inc. | 10 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 | 2017-08-04 |
| Sunshine Home & Commercial Constructions Inc. | 13 Gamecreek Cres, Brampton, ON L7A 0J2 | 2016-06-08 |
| Hs5 Solutions Inc. | 475 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 0J2 | 2014-03-12 |
| 8628378 Canada Inc. | 17 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 | 2013-09-09 |
| Afrik Transport Ltd. | 21 Gamecreek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2007-10-16 |
| Malke Enterprises Ltd. | 13 Game Creek Cres, Brampton, ON L7A 0J2 | 2004-02-09 |
| G2j Infotech Inc. | 475 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 0J2 | 2014-12-05 |
| Find all corporations in postal code L7A 0J2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| aunan hamlet | 9 game creek crescent, BRAMPTON ON L7A 0J2, Canada |
| City | BRAMPTON |
| Post Code | L7A 0J2 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + BRAMPTON |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Pli Wojing Consulting Services IncorporÉe | 922 Rossburn Cres., Ottawa, ON K2J 0G3 | 2011-06-09 |
| Ms Archdeep Consulting Services Ltd. | 15424 84 Avenue Northwest, Edmonton, AB T5R 3L4 | |
| Services Conseils Cl Philanthropique Inc. | 37 Avenue Holton, Westmount, QC H3Y 2E9 | 2012-11-05 |
| Services De Consultation Formatel Consulting Services Inc. | 2000-600, Rue De La Gauchetière Ouest, MontrÉal, QC H3B 4L8 | 1998-03-11 |
| Kimball Weeks Consulting Services Inc. | 77 Creekside Drive, Stratford, PE C1B 2X1 | |
| Services De Consultation En Affaires R.o.i. Ltee | P.o.box 188, Montreal 304, QC | 1966-11-14 |
| Iao Actuarial Consulting Services Inc. | 20 Bay Street, Toronto, ON M5J 2N9 | 2001-02-14 |
| Consultations Et Services Rvs Inc. | 3435, St-jacques Ouest, MontrГ©al, QC H4C 1G9 | 2004-03-05 |
| Jpm Infotechnology Consulting Services Inc. | 10 Des Lutins, Gatineau, QC J9A 3M1 | 2006-01-17 |
| Services Conseil M3o Inc. | 2090, Rue Jacques-lemoyne, Varennes, QC J3X 1E2 | 2012-04-24 |
Please comment or provide details below to improve the information on Aunan Consulting Services Ltd..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.