DJ Talk TV Inc. (Corporation# 10352829) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 4, 2017.
| Corporation ID | 10352829 |
| Business Number | 700624091 |
| Corporation Name | DJ Talk TV Inc. |
| Registered Office Address |
10 Game Creek Cres. Brampton ON L7A 0J2 |
| Incorporation Date | 2017-08-04 |
| Dissolution Date | 2018-11-03 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sebastian Noel | 10 Game Creek Cres., Brampton ON L7A 0J2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-08-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-08-04 | current | 10 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 |
| Name | 2017-08-04 | current | DJ Talk TV Inc. |
| Status | 2018-11-03 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2017-08-04 | 2018-11-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-11-03 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2017-08-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dj Life Inc. | 10 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 | 2018-01-19 |
| Stretch Renovation Inc. | 10 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 | 2018-05-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12459591 Canada Inc. | 10 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2020-10-30 |
| Aunan Consulting Services Ltd. | 9 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2020-03-22 |
| The Great Canadian and African Diaspora Foundation | 14 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2019-12-14 |
| Miller Sports Academy | 19 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2017-08-25 |
| Sunshine Home & Commercial Constructions Inc. | 13 Gamecreek Cres, Brampton, ON L7A 0J2 | 2016-06-08 |
| Hs5 Solutions Inc. | 475 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 0J2 | 2014-03-12 |
| 8628378 Canada Inc. | 17 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J2 | 2013-09-09 |
| Afrik Transport Ltd. | 21 Gamecreek Crescent, Brampton, ON L7A 0J2 | 2007-10-16 |
| Malke Enterprises Ltd. | 13 Game Creek Cres, Brampton, ON L7A 0J2 | 2004-02-09 |
| G2j Infotech Inc. | 475 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 0J2 | 2014-12-05 |
| Find all corporations in postal code L7A 0J2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sebastian Noel | 10 Game Creek Cres., Brampton ON L7A 0J2, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L7A 0J2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Talk Management Systems Inc. | 308, Place D'youville, MontrГ©al, QC H2Y 2B6 | 2014-07-16 |
| Talk Encounters | 250, Grande-allГ©e Ouest Bureau 5, QuГ©bec, QC G1R 2H4 | 2017-12-07 |
| Talk-out Systems Inc. | 181 Place Genevieve, Legardeur, QC J5Z 3J1 | 2008-01-17 |
| Talk About Talk Inc. | 57 Castlefield Avenue, Toronto, ON M4R 1G5 | 2019-04-30 |
| Girl Talk Production Inc. | 1 Westmount Square, Suite 850, MontrÉal, QC H3Z 2P9 | 2002-12-20 |
| The Artemyev Agency Let's Talk Canada Parlons. | 100 Rue AndrГ© PrГ©vost, MontrГ©al, QC H3E 0C3 | 2020-03-20 |
| Talk N Fix Inc. | 89, Robbinstone Dr, Scarborough, ON M1B 2C4 | 2017-09-07 |
| Talk Boutique Inc. | 21 Withrow Ave, Toronto, ON M4K 1C8 | 2016-02-12 |
| Talk Canada Inc. | 143 Canlish Rd., Toronto, ON M1P 1T1 | 1996-11-15 |
| Talk Tv Inc. | 9 Channel Nine Court, Toronto, ON M1S 4B5 |
Please comment or provide details below to improve the information on DJ Talk TV Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.