Techndeck Corp. (Corporation# 11915517) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 20, 2020.
| Corporation ID | 11915517 |
| Business Number | 745517938 |
| Corporation Name | Techndeck Corp. |
| Registered Office Address |
327-1550 South Gateway Road Mississauga ON L4W 5G6 |
| Incorporation Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Deepak Verma | 327-1550 South Gateway Road, Mississauga ON L4W 5G6, Canada |
| Isha Durani | 327-1550 SOuth Gateway Road, Mississauga ON L4W 5G6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-20 | current | 327-1550 South Gateway Road, Mississauga, ON L4W 5G6 |
| Name | 2020-02-20 | current | Techndeck Corp. |
| Status | 2020-02-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 327-1550 South Gateway Road |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 5G6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cinical Tech Inc. | 327-1550 South Gateway Road, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2013-08-22 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fahim Hamid Ali Creativity Redefined Inc. | 327 - 1550 South Gateway Rd, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2020-02-26 |
| Thematic Transformation Music Incorporated | 303-1550 South Gateway Road, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2019-08-14 |
| Y&t Accounting Service Inc. | 1550 South Gateway Road., Unit 226, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2016-06-24 |
| 9495649 Canada Incorporated | 1550 Southgateway Road, Unit 6a, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2015-11-01 |
| Ticketfi Inc. | 1550 South Gateway Rd., Suite 201, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2014-06-06 |
| Maple Bridge Cultural Association | Unit 201-1550 South Gateway Rd., Mississauga, ON L4W 5G6 | 2013-10-05 |
| Multicultural Extra Curricular Association | 2c - 1550 South Gateway Rd., Mississauga, ON L4W 5G6 | 2012-08-31 |
| World Jade & Jewellery Association | Unit 2b (111) 1550 South Gateway Road, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2012-07-10 |
| Canada Jade & Jewellery Association | Unit 2b (111), 1550 South Gateway Road, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2012-07-04 |
| Wheup Hometech Inc. | Unit 111-2b, 1550 South Gateway Rd, Mississauga, ON L4W 5G6 | 2011-08-01 |
| Find all corporations in postal code L4W 5G6 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Deepak Verma | 327-1550 South Gateway Road, Mississauga ON L4W 5G6, Canada |
| Isha Durani | 327-1550 SOuth Gateway Road, Mississauga ON L4W 5G6, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 5G6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Administration, Archives & Assets Management Corp. (aaa Corp.) | 857 25e Avenue, Lachine, QC H8S 3X9 | 2016-10-17 |
| 11923765 Canada Corp. | 189 Fury Place, Breslau, ON N0B 1M0 | |
| Bjp Bull Jumping Pro Corp. | 4504 Ste-thГ©rГЁse, Carignan, QC J3L 4A7 | 2014-01-28 |
| Frx Labs Corp. | 7-131 Finchdene Sq, Scarborough, ON M1X 1A6 | |
| J.p.d. Sportswear Corp. | 5368 Boul. St. Laurent, Montreal, QC | 1976-05-28 |
| 12525488 Canada Corp. | 117 Wentworth Court, Brampton, ON L6T 5L4 | |
| Bite Tools Corp. | 13135 Edison, Pierrefonds, QC H8Z 1Y5 | 2010-09-19 |
| Eventzen Corp. | 2225 Chemin Gascon, #82048, Terrebonne, QC J6X 4B2 | 2001-09-20 |
| Simplicity Meditation Corp. | 14 Rue Claude Vivier, Montreal, QC H3E 0A3 | 2011-08-31 |
| Deq SystГЁmes Corp. | 1840 1re Rue, Bureau 103a, Saint-romuald, QC G6W 5M6 |
Please comment or provide details below to improve the information on Techndeck Corp..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.