KRUPENIA & SCHINDLER IMMIGRATION CONSULTING INC. (Corporation# 11681273) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681273 |
| Business Number | 766529275 |
| Corporation Name | KRUPENIA & SCHINDLER IMMIGRATION CONSULTING INC. |
| Registered Office Address |
1306-60 Ruddington Drive Nortj York ON M2K 2J9 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 2 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| OLEG SCHINDLER | 1306-60 RUDDINGTON DRIVE, NORTH YORK ON M2K 2J9, Canada |
| HANNA KRUPENIA | 1306-60 RUDDINGTON DRIVE, NORTH YORK ON M2K 2J9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 1306-60 Ruddington Drive, Nortj York, ON M2K 2J9 |
| Name | 2019-10-15 | current | KRUPENIA & SCHINDLER IMMIGRATION CONSULTING INC. |
| Name | 2019-10-15 | current | KRUPENIA ; SCHINDLER IMMIGRATION CONSULTING INC. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-11-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 1306-60 RUDDINGTON DRIVE |
| City | NORTJ YORK |
| Province | ON |
| Postal Code | M2K 2J9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12238748 Canada Inc. | 810-60 Ruddington Drive, North Yourk, ON M2K 2J9 | 2020-07-31 |
| 10820423 Canada Inc. | 60 Ruddington Drive Suite 405, Toronto, ON M2K 2J9 | 2018-06-02 |
| Meacan Association | 610-60 Ruddington Drive, Toronto, ON M2K 2J9 | 2017-10-10 |
| Mmr Software Inc. | 907-60 Ruddington Drive, North York, ON M2K 2J9 | 2016-11-28 |
| Feed Hope Global | 610 - 60 Ruddington Drive, North York, ON M2K 2J9 | 2014-01-30 |
| Break of Dawn International Inc. | 60 Ruddington Drive, Suite 1005, Willowdale, ON M2K 2J9 | 2011-05-24 |
| 6908322 Canada Corp. | 804 - 60 Ruddington Drive, North York, ON M2K 2J9 | 2008-01-21 |
| Studio City North Inc. | 408-60 Ruddington Dr., Willowdale, ON M2K 2J9 | 2005-05-16 |
| Rata Development Inc. | 1204-60 Ruddington Drive, Toronto, ON M2K 2J9 | 2004-09-27 |
| W2d Cloud Inc. | 60 Ruddington Drive, Toronto, ON M2K 2J9 | 2016-05-27 |
| Find all corporations in postal code M2K 2J9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| OLEG SCHINDLER | 1306-60 RUDDINGTON DRIVE, NORTH YORK ON M2K 2J9, Canada |
| HANNA KRUPENIA | 1306-60 RUDDINGTON DRIVE, NORTH YORK ON M2K 2J9, Canada |
| City | NORTJ YORK |
| Post Code | M2K 2J9 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + NORTJ YORK |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Schindler Armor Ascenseur Limitee | 1105 Kingston Rd., Pickering, ON L1V 1B6 | 1981-02-16 |
| Em Immigration Consulting Inc. | 489 Place Du Verger, Mont-saint-hilaire, QC J3H 3V2 | 2012-04-10 |
| Barbir Service De Consultant En Immigration Inc. | 3600 Ch. De La CГґte-de-liesse, Mont-royal, QC H4N 2P5 | 2019-04-11 |
| Well-come (canada) Immigration & Investment Consulting Company Ltd. | 800 Place Sardaigne, Brossard, QC J4X 1L7 | 2000-01-21 |
| Armm Immigration Consulting Inc. | 6833 Avenue De L'Г‰pГ©e, Suite 402, MontrГ©al, QC H3N 2C7 | 2019-09-03 |
| Schindler Systems, Inc. | 704-1088 Richards St., Vancouver, BC V6B 0J8 | 2003-09-12 |
| A. T. Schindler Communications Inc. | 225 Metcalfe Street, Suite 700, Ottawa, ON K2P 1P9 | 1985-11-18 |
| Immigration Zone Consulting Corporation | 6020 Jean-talon St. East, Suite 420, Montreal, QC H1S 3B1 | 2004-08-25 |
| Hermann Schindler Accountant Inc. | #205-1695 West 10th Ave, Vancouver, BC V6J 2A2 | 2010-08-24 |
| Schindler Exploration Consultants Ltd. | 22 Lake Christina Close S.e., Calgary, AB T2J 2K9 | 1981-07-13 |
Please comment or provide details below to improve the information on KRUPENIA & SCHINDLER IMMIGRATION CONSULTING INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.