Haldiram Snacks Private Limited (Corporation# 11417967) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11417967 |
| Business Number | 792265134 |
| Corporation Name | Haldiram Snacks Private Limited |
| Registered Office Address |
323 Richmond Street East Ph 12 Toronto ON M5A 4S8 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ashim Nanda | 323 Richmond Street East, PH 12, Toronto ON M5A 4S8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 323 Richmond Street East, Ph 12, Toronto, ON M5A 4S8 |
| Name | 2019-05-17 | current | Haldiram Snacks Private Limited |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3688909 Canada Inc. | 323 Richmond Street East, #1113, Toronto, ON M5A 4R3 | 1999-12-01 |
| Healthspoke Inc. | 323 Richmond Street East, Suite #1418, Toronto, ON M5A 4R3 | 2007-01-28 |
| Detroit Productions Inc. | 323 Richmond Street East, Suite 909, Toronto, ON M5A 4R3 | 2011-03-21 |
| Crepe T.o. Corp. | 323 Richmond Street East, Unit 401, Toronto, ON M5A 4R3 | 2015-11-02 |
| 10238988 Canada Inc. | 323 Richmond Street East, Unit 601, Toronto, ON M5A 4R3 | 2017-05-16 |
| Sooks Productions & Entertainment Services Inc. | 323 Richmond Street East, Suit 710, Toronto, ON M5A 4R3 | 2017-06-02 |
| Wandr Inc. | 323 Richmond Street East, Unit 320, Toronto, ON M5A 4S8 | 2020-07-23 |
| Hillcrest Holdings Company Limited | 323 Richmond Street East, Suite 622, Toronto, ON M5A 4S8 | 2020-10-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Caliber Inc. | 405-311 Richmond St. E., Toronto, ON M5A 4S8 | 2015-11-19 |
| 9436251 Canada Limited | 311 Richmond Street East, Unit Ph6, Toronto, ON M5A 4S8 | 2015-09-10 |
| 8795401 Canada Corp. | 323 Richmond E, Apt. 1404, Toronto, ON M5A 4S8 | 2014-02-20 |
| Ruthenika Inc. | 311 Richmond St E., Suite 1106, Toronto, ON M5A 4S8 | 2014-01-09 |
| Eat and Thrive Meal Planning Company Limited | 311 Richmond St E #501, Toronto, ON M5A 4S8 | 2013-12-01 |
| 8433399 Canada Inc. | 311 Richmond St E, Ph8, Toronto, ON M5A 4S8 | 2013-02-11 |
| Kickstartnews Inc. | 502-311 Richmond St E., Toronto, ON M5A 4S8 | 2006-02-01 |
| Synchronous Project Management Inc. | 311 Richmond St. East, Unit 1004, Toronto, ON M5A 4S8 | 2002-10-11 |
| 8820902 Canada Corporation | 323 Richmond E, Apt. 1404, Toronto, ON M5A 4S8 | 2014-03-17 |
| Acceptabletone Incorporated | 311 Richmond Street East, #1003, Toronto, ON M5A 4S8 | 2017-07-12 |
| Find all corporations in postal code M5A 4S8 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ashim Nanda | 323 Richmond Street East, PH 12, Toronto ON M5A 4S8, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M5A 4S8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Interactive Snacks Limited | 801-500 Proudfoot Lane, London, ON N6H 5G7 | 2020-07-01 |
| Haldiram's Canada Inc. | #2 - 683 Dease Road, Kelowna, BC V1X 4A4 | 2013-05-28 |
| Bryguy Tasty Snacks Limited | #211, 3163 Richter Street, Kelowna, BC V1W 3R4 | 2010-12-22 |
| Les Collations Bcg Inc. | 200 L'orÉe Des Bois, Gatineau, QC J8R 2L5 | 2009-12-15 |
| Beyond Snacks Corporation | 81 Paige St., Kitchener, ON N2K 4P6 | 2014-03-11 |
| Gim Boys Snacks Inc. | 1260 Sim Place, Milton, ON L9T 7C7 | 2020-04-13 |
| Harishree Snacks Inc. | 1408 - 360, Pitfield Rd, Toronto, ON M1S 3E6 | 2020-12-10 |
| Remixed Snacks Inc. | 41 Glenburn Forest Way, Markham, ON L6C 2R3 | 2018-04-03 |
| My Active Snacks Ltd. | 30 Grapevine Circle, Toronto, ON M1X 1X5 | 2020-09-03 |
| Sakura Gaming & Snacks Inc. | 7 Thatcher St, Nepean, ON K2G 1S6 | 2016-07-18 |
Please comment or provide details below to improve the information on Haldiram Snacks Private Limited.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.