Netzerocoin Inc. (Corporation# 10508390) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2017.
| Corporation ID | 10508390 |
| Business Number | 783597883 |
| Corporation Name | Netzerocoin Inc. |
| Registered Office Address |
5045 Orbitor Drive Bldg. 9, Suite 401 Mississauga ON L4W 4Y4 |
| Incorporation Date | 2017-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Paul Ghezzi | 5045 Orbitor Drive, Bldg. 9, Suite 401, Mississauga ON L4W 4Y4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2017-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-11-23 | current | 5045 Orbitor Drive, Bldg. 9, Suite 401, Mississauga, ON L4W 4Y4 |
| Name | 2017-11-23 | current | Netzerocoin Inc. |
| Status | 2017-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5045 Orbitor Drive |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 4Y4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Cat Association | 5045 Orbitor Drive, Building 12, Suite 102, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 1964-05-08 |
| Mediadigm Technology Inc. | 5045 Orbitor Drive, Building 10, Suite 200, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2002-04-25 |
| Skylight Health Group Inc. | 5045 Orbitor Drive, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2017-12-27 |
| Graphic Communications Benefits Administration Corporation | 5045 Orbitor Drive, Bldg 8 - Suite 400, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 1984-12-18 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Intuitu Inc. | 200-5045 Orbitor Dr. Bldg. 11, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2015-09-16 |
| 9349146 Canada Inc. | 3089 Gladeside Ave, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2015-06-26 |
| Digital Drum Inc. | 5045 Orbitor Dr., Building 8 Suite 200, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2012-04-11 |
| Durman Real Estate Holdings Inc. | 5045 Orbitor Dr, Bldg 12, Suite 201, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2011-07-26 |
| Money Maker Mortgage Services Inc. | 5045 Orbitor Dr, Bldg 12, Suite 201, Mississauga, ON L4W 4Y4 | 2011-08-03 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Qeosh Staffing & Recruitment Inc. | 5110 Creekbank Rd, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2019-07-09 |
| Association of Canadian Safety Professionals | 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2015-11-12 |
| Canadian Federation of Construction Safety Associations | 5110, Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2013-11-14 |
| Peel Leadership Centre | Room F, Chsi, 5110 Creekbank Road, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2012-07-10 |
| Perspecsys Corp. | 5110 Creekbank Road, Suite 500, Mississauga, ON L4W 0A1 | 2006-07-06 |
| Signifi Solutions Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 3, Mississauga, ON L4W 0A2 | 1999-10-05 |
| Amdocs Canadian Managed Services Inc. | 1705 Tech Avenue, Unit 2, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Decision Academic Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | |
| Privasoft International Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2005-08-23 |
| 7538286 Canada Inc. | 1705 Tech Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4W 0A2 | 2010-04-28 |
| Find all corporations in postal code L4W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Paul Ghezzi | 5045 Orbitor Drive, Bldg. 9, Suite 401, Mississauga ON L4W 4Y4, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 4Y4 |
Please comment or provide details below to improve the information on Netzerocoin Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.