Pandadar Canada Inc. (Corporation# 9974768) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 7, 2016.
| Corporation ID | 9974768 |
| Business Number | 743379299 |
| Corporation Name | Pandadar Canada Inc. |
| Registered Office Address |
440 Galatina Way Kanata ON K2K 0E5 |
| Incorporation Date | 2016-11-07 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Rongpeng Xiao | 440 Galatina Way, Kanata ON K2K 0E5, Canada |
| Xiaoxi Dong | 245 Badgeley, Kanata ON K2T 0A7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-07 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-07 | current | 440 Galatina Way, Kanata, ON K2K 0E5 |
| Name | 2016-11-07 | current | Pandadar Canada Inc. |
| Status | 2016-11-07 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2016-11-07 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2018 | 2018-06-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-12-20 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Bohlan Consulting Corporation | 440 Galatina Way, Kanata, ON K2K 0E5 | 2016-04-19 |
| Canada-china Children and Youth Friendship Foundation | 440 Galatina Way, Kanata, ON K2K 0E5 | 2017-09-06 |
| 12117371 Canada Inc. | 440 Galatina Way, Ottawa, ON K2K 0E5 | 2020-06-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11910167 Canada Inc. | 436 Galatina Way, Ottawa, ON K2K 0E5 | 2020-02-18 |
| 9151095 Canada Inc. | 231 Hunterbrook Street, Ottawa, ON K2K 0E5 | 2015-01-12 |
| 8910626 Canada Inc. | 432 Galatina Way, Kanata, ON K2K 0E5 | 2014-06-05 |
| 6370420 Canada Inc. | 227 Hunterbrook St., Kanata, ON K2K 0E5 | 2005-03-30 |
| Oz Stone Inc. | 231 Hunterbrook Street, Kanata, ON K2K 0E5 | 2017-01-24 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-12-20 |
| Konnexis Inc. | B-1260 Teron Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-03-15 |
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | |
| Hickory Hill Communications Inc. | 1841 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2015-11-24 |
| 7515863 Canada Inc. | 1825 Campeau Dr., Kanata, ON K2K 0A2 | 2010-04-01 |
| Ideavibes Marketing Limited | 1681 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-01-27 |
| 7655037 Canada Inc. | 510 Finlayson Crescent, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-09-21 |
| Property Cruiser Inc. | 43 Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2019-06-28 |
| 720 Sieg It Solutions Inc. | 56 Edenvale Drive, Kanata, ON K2K 0A3 | 2015-06-12 |
| Hive Real Estate Investments Inc. | 43, Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2020-11-06 |
| Find all corporations in postal code K2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Rongpeng Xiao | 440 Galatina Way, Kanata ON K2K 0E5, Canada |
| Xiaoxi Dong | 245 Badgeley, Kanata ON K2T 0A7, Canada |
| City | Kanata |
| Post Code | K2K 0E5 |
Please comment or provide details below to improve the information on Pandadar Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.