Nocturnl Inc. (Corporation# 9974261) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 6, 2016.
| Corporation ID | 9974261 |
| Business Number | 743086522 |
| Corporation Name | Nocturnl Inc. |
| Registered Office Address |
214-350 Wellington Street West Toronto ON M5V 3W9 |
| Incorporation Date | 2016-11-06 |
| Dissolution Date | 2019-09-15 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Matei Olaru | 204-766 King Street West, Toronto ON M5V 1N6, Canada |
| Tekin Salimi | 214-350 Wellington Street West, Toronto ON M5V 3W9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-06 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-06 | current | 214-350 Wellington Street West, Toronto, ON M5V 3W9 |
| Name | 2016-11-06 | current | Nocturnl Inc. |
| Status | 2019-09-15 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2019-04-18 | 2019-09-15 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2016-11-06 | 2019-04-18 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-09-15 | Dissolution | Section: 212 |
| 2016-11-06 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Xastris Inc. | 214-350 Wellington Street West, Toronto, ON M5V 3W9 | 2017-11-10 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dupuis Apparel Consulting Inc. | 350 Wellington Street West, Suite M01, Toronto, ON M5V 3W9 | 2019-10-23 |
| 10889725 Canada Corp. | G26, 350 Wellington Street West, Toronto, ON M5V 3W9 | 2018-07-17 |
| Mediaofficials Inc. | 350 Wellington Street, Suite 313, Toronto, ON M5V 3W9 | 2017-10-19 |
| A.m. Gebara Consulting Inc. | 350 Wellington Street West, Suite 405, Toronto, ON M5V 3W9 | 2017-08-23 |
| 9061959 Canada Inc. | Unit #227, 350 Wellington Street West, Toronto, ON M5V 3W9 | 2014-10-24 |
| South Asian Business Network (sabn) | 350 Wellington Ave, Suite426, Toronto, ON M5V 3W9 | 2013-10-30 |
| Preville Consulting Services Limited | G24 350 Wellington Street West, Toronto, ON M5V 3W9 | 2013-04-05 |
| Lola Luna Inc. | 350 Wellington Street West, Suite G18, Toronto, ON M5V 3W9 | 2013-04-02 |
| 8235112 Canada Inc. | 206-350 Wellington St W, Toronto, ON M5V 3W9 | 2012-06-26 |
| Star-pole Inc. | 350 Wellington St W, #305, Toronto, ON M5V 3W9 | 2009-11-04 |
| Find all corporations in postal code M5V 3W9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Matei Olaru | 204-766 King Street West, Toronto ON M5V 1N6, Canada |
| Tekin Salimi | 214-350 Wellington Street West, Toronto ON M5V 3W9, Canada |
Please comment or provide details below to improve the information on Nocturnl Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.