WenBoMa Consulting Incorporated (Corporation# 9973869) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 4, 2016.
| Corporation ID | 9973869 |
| Business Number | 743952699 |
| Corporation Name | WenBoMa Consulting Incorporated |
| Registered Office Address |
22 Roundwood Ct Scarborough ON M1W 1Z2 |
| Incorporation Date | 2016-11-04 |
| Dissolution Date | 2017-10-31 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| wen bo ma | 22 Roundwood Ct, Scarborough ON M1W 1Z2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-04 | current | 22 Roundwood Ct, Scarborough, ON M1W 1Z2 |
| Name | 2016-11-04 | current | WenBoMa Consulting Incorporated |
| Status | 2017-10-31 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2016-11-04 | 2017-10-31 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-10-31 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2016-11-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 22 Roundwood Ct |
| City | Scarborough |
| Province | ON |
| Postal Code | M1W 1Z2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ageometry Precision Limited | 22 Roundwood Crt, Toronto, ON M1W 1Z2 | 2016-08-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6176275 Canada Inc. | Unit 1102, 1038 Mcnicoll Ave, Toronto, ON M1W 0A4 | 2003-12-29 |
| 12277841 Canada Inc. | 23-17 Eaton Parl Lane, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2020-08-18 |
| 12124882 Canada Inc. | 1251 Bridletowne Circle, Unit 16, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-06-12 |
| Aaa Food Supply Inc. | Unit 32-17 Eaton Park Lane, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-01-20 |
| Jjw Renovation Inc. | 8 Eaton Park Lane, Unit 16, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2018-01-22 |
| 10496111 Canada Inc. | 7 Eaton Park Lane Unit #2, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2017-11-15 |
| Pintonese Ltd. | 8 Eaton Park Lane Unit 5, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-11-28 |
| 9953914 Canada Inc. | 16 Eaton Park Lane, Unit 12, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-10-21 |
| African-canadian Entrepreneurs for Success (aces) | 30 Meadowglen Place, Suite 2609, Toronto, ON M1W 0A6 | 2020-12-05 |
| Grovescape Inc. | 121 - 10 Echo Point, Scarborough, ON M1W 0A7 | 2020-12-09 |
| Find all corporations in postal code M1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| wen bo ma | 22 Roundwood Ct, Scarborough ON M1W 1Z2, Canada |
| City | Scarborough |
| Post Code | M1W 1Z2 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Scarborough |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Rcg Rx Consulting Group Incorporated | 81 The East Mall, Suite 107, Toronto, ON M8Z 5W3 | |
| Henriksen Consulting Incorporated | 295 Dockerill Street, Trail, BC V1R 3P9 | 2004-03-28 |
| Vxm Consulting Incorporated | 58 Danjohn Crescent, Toronto, ON M1V 3N4 | 2015-10-01 |
| Origin Core Consulting Incorporated | 65 Strathcona Crescent S.w., Calgary, AB T3H 1K9 | 2019-02-13 |
| Savinicha Consulting Incorporated | 4071 Churchill Drive, Windsor, ON N9G 2E6 | 2020-02-06 |
| Pli Wojing Consulting Services IncorporÉe | 922 Rossburn Cres., Ottawa, ON K2J 0G3 | 2011-06-09 |
| Mdg It Consulting Incorporated | 84 Phillip Ave., Scarborough, ON M1N 3R2 | 2011-06-15 |
| Exo Rs Consulting Incorporated | 562 First Avenue, Welland, ON L3C 1Z3 | 2013-04-11 |
| Stello Consulting Incorporated | 344, St-lambert, QC J4P 1H8 | 2017-08-31 |
| S3a Consulting Incorporated | 332 Rosegate Way, Oakville, ON L6H 7K7 | 2019-10-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on WenBoMa Consulting Incorporated.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.