Maria Dulce Bismonte Psychiatry Professional Corporation (Corporation# 9973621) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 4, 2016.
| Corporation ID | 9973621 |
| Business Number | 736288523 |
| Corporation Name | Maria Dulce Bismonte Psychiatry Professional Corporation |
| Registered Office Address |
215 Fort York Blvd Suite 2810 Toronto ON M5V 4A2 |
| Incorporation Date | 2016-11-04 |
| Dissolution Date | 2017-08-16 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Maria Dulce Bismonte | 2810- 215 Fort York Blvd, toronto ON M5V 4A2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-11-04 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-11-04 | current | 215 Fort York Blvd, Suite 2810, Toronto, ON M5V 4A2 |
| Name | 2016-11-04 | current | Maria Dulce Bismonte Psychiatry Professional Corporation |
| Status | 2017-08-16 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2016-11-04 | 2017-08-16 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-08-16 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2016-11-04 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sosnowski Search Limited | 215 Fort York Blvd, Suite 812, Toronto, ON M5V 4A2 | 2010-01-20 |
| Kindness Connect Inc. | 215 Fort York Blvd, Unit 407, Toronto, ON M5V 4A2 | 2013-01-11 |
| Black Toe Running Inc. | 215 Fort York Blvd, Suite 2504, Toronto, ON M5V 4A2 | 2013-03-19 |
| Watkinson Enterprise Incorporated | 215 Fort York Blvd, Unit 3403, Toronto, ON M5V 4A2 | 2015-03-26 |
| 10500925 Canada Inc. | 215 Fort York Blvd, Unit # 2408, Toronto, ON M5V 4A2 | 2017-11-17 |
| Healthblock Identity Inc. | 215 Fort York Blvd, Suite 3010, Toronto, ON M5V 4A2 | 2018-01-04 |
| Bless Lab Inc. | 215 Fort York Blvd, Toronto, ON M5V 4A2 | 2019-10-28 |
| Pranav Modak Services Inc. | 215 Fort York Blvd, Unit 2102, Toronto, ON M5V 4A2 | 2020-04-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12483807 Canada Inc. | 1604 - 215 Fort York Boulevard, Toronto, ON M5V 4A2 | 2020-11-09 |
| 12434628 Canada Inc. | 3012-215 Fort York Boulevard, Toronto, ON M5V 4A2 | 2020-10-21 |
| Peephole Consulting Inc. | 2209-215 Fort York Blvd, Toronto, ON M5V 4A2 | 2020-04-21 |
| 11138642 Canada Inc. | 1207-215 Fort York Blvd, Toronto, ON M5V 4A2 | 2018-12-10 |
| Aykayel Technology Inc. | 231 Fort York Blvd - Suite 1218, Toronto, ON M5V 4A2 | 2018-06-11 |
| Tr3:programs | 215 Fort York Blvd, Suite 2402, Toronto, ON M5V 4A2 | 2018-01-03 |
| 366 Degree Fitness Inc. | 215 Fort York Blvd Unit 413, Toronto, ON M5V 4A2 | 2017-07-26 |
| Mixemapp Social Network Inc. | 302 215 Fort York Boulevard, Toronto, ON M5V 4A2 | 2017-07-12 |
| Horopito Inc. | 3604-215 Fort York Blvd., Toronto, ON M5V 4A2 | 2017-06-27 |
| Viarmosa International Inc. | 231 Fort York Boulevard Suite 821, Toronto, ON M5V 4A2 | 2017-05-13 |
| Find all corporations in postal code M5V 4A2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Maria Dulce Bismonte | 2810- 215 Fort York Blvd, toronto ON M5V 4A2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M5V 4A2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Optima Psychiatry Professional Corporation | 45 Pond Mills Road, Apt 914, London, ON N5Z 4W5 | 2014-03-13 |
| Dulce Milk Corporation | 212-35 Finch Ave East, North York, ON M2N 6Z8 | 2020-02-03 |
| Calvin & Crystal Professional Consulting Ltd. | 58 Maria Road, Markham, ON L6E 0N9 | 2016-06-13 |
| La Boutique Maria Maria Canada Inc. | 2494 Deer Run, St-lazare, QC J0P 1V0 | 1983-12-09 |
| Centre De Renovation Maria Ltee | Comte De Bonaventure, Maria, QC G0C 1Y0 | 1978-02-22 |
| Maria Choice Corporation | 1-109 Ritchie Street, Ottawa, ON K2B 6E8 | 2017-12-08 |
| Les Restaurants Maison Du "m" Burger Inc. | Maria, Cte Bonaventure, Maria, QC G0C 1Y0 | 1981-01-07 |
| Saj Chartered Professional Accountants Professional Corporation | 4 Evanwood Crescent, Brampton, ON L6X 0P8 | 2020-01-15 |
| Zone 1 Chartered Professional Accountant Professional Corporation | 11-8 Cox Boulevard, Markham, ON L3R 4G1 | 2020-06-29 |
| La Chambre De Commerce De Maria | Maria, Cte Bonaventure, QC G0C 1K0 | 1985-01-17 |
Please comment or provide details below to improve the information on Maria Dulce Bismonte Psychiatry Professional Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.