OUR TMH (Corporation# 9732730) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 8, 2016.
| Corporation ID | 9732730 |
| Business Number | 760862094 |
| Corporation Name | OUR TMH |
| Registered Office Address |
7 Creswell Drive Quinte West ON K8V 5R6 |
| Incorporation Date | 2016-07-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| BETTY CLOST | 130 HENRY STREET, TRENTON ON K8V 3T9, Canada |
| MIKE COWAN | 121 ST. HILAIRE ROAD, TRENTON ON K8V 5P8, Canada |
| Lyle Desaulniers | 136 Glen Ross Road, Quinte West ON K0K 2C0, Canada |
| SHARON URQUHART | 1669 CARMAN ROAD, TRENTON ON K8V 5P4, Canada |
| TOM KUPECZ | 60 PARKVIEW HEIGHTS, TRENTON ON K8V 5L7, Canada |
| JOHN SMYLIE | 144 HENNESSEY ROAD, TRENTON ON K8V 5P7, Canada |
| FRANK BARRY | 52 TRIPP BLVD., CONDO 217, TRENTON ON K8V 5V1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-07-08 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2018-04-20 | current | 7 Creswell Drive, Quinte West, ON K8V 5R6 |
| Address | 2016-07-08 | 2018-04-20 | 773 2nd Dug Hill Road, Trenton, ON K8V 0B6 |
| Name | 2016-07-08 | current | OUR TMH |
| Status | 2016-07-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2016-07-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-08-19 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| 2019 | 2018-11-21 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| 2018 | 2017-11-15 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| Address | 7 Creswell Drive |
| City | Quinte West |
| Province | ON |
| Postal Code | K8V 5R6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11385577 Canada Corp. | 113 Parkview Heights, Trenton, ON K8V 0A2 | 2019-05-01 |
| Bakuautoparts Limited | 83 Downs Road, Quinte West, ON K8V 0A9 | 2019-11-17 |
| Trom Global Aerospace Total Solutions Incorporated | 105 Aspen Drive, Trenton, ON K8V 0E2 | 2016-08-01 |
| Trevtan Group Inc. | 24 Liberty Crescent, Trenton, ON K8V 0G2 | 2002-05-10 |
| 12554755 Canada Limited | 18b Breadner Blvd, Trenton, ON K8V 1E2 | 2020-12-08 |
| 12378876 Canada Inc. | 14 Breadner Boulevard, Trenton, ON K8V 1E2 | 2020-09-29 |
| Meshtek Canada Corporation | 14 Breadner, Trenton, ON K8V 1E2 | 2020-04-22 |
| 12378949 Canada Inc. | 14 Breadner Boulevard, Trenton, ON K8V 1E2 | 2020-09-29 |
| Stoneart Distributors Worldwide Ltd. | 126-207 Dundas Street East, Trenton, ON K8V 1L8 | 2019-09-12 |
| Crime Prevention Centre for Migration, Refugees and Settlement | 209 Dundas Street East, Trenton, ON K8V 1L8 | 2019-03-12 |
| Find all corporations in postal code K8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| BETTY CLOST | 130 HENRY STREET, TRENTON ON K8V 3T9, Canada |
| MIKE COWAN | 121 ST. HILAIRE ROAD, TRENTON ON K8V 5P8, Canada |
| Lyle Desaulniers | 136 Glen Ross Road, Quinte West ON K0K 2C0, Canada |
| SHARON URQUHART | 1669 CARMAN ROAD, TRENTON ON K8V 5P4, Canada |
| TOM KUPECZ | 60 PARKVIEW HEIGHTS, TRENTON ON K8V 5L7, Canada |
| JOHN SMYLIE | 144 HENNESSEY ROAD, TRENTON ON K8V 5P7, Canada |
| FRANK BARRY | 52 TRIPP BLVD., CONDO 217, TRENTON ON K8V 5V1, Canada |
| City | Quinte West |
| Post Code | K8V 5R6 |
Please comment or provide details below to improve the information on OUR TMH.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.