9732110 CANADA INC. (Corporation# 9732110) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2016.
| Corporation ID | 9732110 |
| Business Number | 771919495 |
| Corporation Name | 9732110 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
54 Aldersgate Drive Brampton ON L7A 4A9 |
| Incorporation Date | 2016-04-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 25 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| KIRAN VIJAY PATIL | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| Sanika Patil | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| KALYANI KIRAN PATIL | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| Chinmay Patil | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2016-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-10-07 | current | 54 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 |
| Address | 2016-04-30 | current | 78 Berkwood Hollow Crt, Brampton, ON L6Y 3A5 |
| Address | 2016-04-30 | 2020-10-07 | 78 Berkwood Hollow Crt, Brampton, ON L6Y 3A5 |
| Name | 2016-04-30 | current | 9732110 CANADA INC. |
| Status | 2016-04-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2016-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2018 | 2018-04-10 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2016-06-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10754153 Canada Inc. | 28 Aldersgate Dr, Aldersgate Dr, Brampton, ON L7A 4A9 | 2018-04-26 |
| 8556962 Canada Inc. | 12 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2013-06-15 |
| Ralay Consulting Inc. | 1 Aldersgate Dr, Brampton, ON L7A 4A9 | 2013-02-06 |
| Mckryst Limited | 25 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2011-09-01 |
| Siantek Inc. | 32 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2010-06-09 |
| Rotomo Inc. | 25 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2018-03-27 |
| Maple Connect Talent Solutions Inc. | 13, Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2020-02-09 |
| 11956116 Canada Inc. | 12 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2020-03-11 |
| Mckryst Farms Ltd. | 25 Aldersgate Drive, Brampton, ON L7A 4A9 | 2020-09-08 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8424373 Canada Inc. | 47 Accent Cir, Brampton, ON L7A 0A3 | 2013-02-04 |
| City Sign and Lighting Ltd. | 54 Lathbury Street, Brampton, ON L7A 0A5 | 2018-03-27 |
| 11811584 Canada Inc. | 2214 Wanless Drive, Brampton, ON L7A 0A6 | 2019-12-27 |
| Studio By Kc Corp. | 9 Smallwood Road, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-09-08 |
| 12136449 Canada Inc. | 257 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-06-17 |
| 11474537 Canada Inc. | 6 Sweetviolet Ct, Brampton, ON L7A 0A7 | 2019-06-19 |
| 10281034 Canada Corp. | 169 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2017-06-15 |
| Quick Workforce Recruiters Inc. | 258 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-01-30 |
| 12102838 Canada Inc. | 263 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-06-03 |
| 12524830 Canada Inc. | 263 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-11-26 |
| Find all corporations in postal code L7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| KIRAN VIJAY PATIL | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| Sanika Patil | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| KALYANI KIRAN PATIL | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| Chinmay Patil | 54 Aldersgate Drive, Brampton ON L7A 4A7, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L7A 4A9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9732110 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.