9442065 Canada Inc. (Corporation# 9442065) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 16, 2015.
| Corporation ID | 9442065 |
| Business Number | 805526126 |
| Corporation Name | 9442065 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
45 Game Creek Crescent Brampton ON L7A 0J3 |
| Incorporation Date | 2015-09-16 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Noble Sahota | 45 Game Creek Crescent, Brampton ON L7A 0J3, Canada |
| CHRISTINA SAHOTA | 45 GAME CREEK CRESCENT, BRAMPTON ON L7A 0J3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-09-16 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-09-16 | current | 45 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J3 |
| Name | 2015-09-16 | current | 9442065 Canada Inc. |
| Status | 2015-09-16 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-09-16 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-06-18 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-06-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-07-17 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-10-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wyping Cleaning Services Inc. | 66 Perkins Drive, Brampton, ON L7A 0J3 | 2020-07-21 |
| 11480014 Canada Inc. | 41 Perkins Dr, Brampton, ON L7A 0J3 | 2019-06-24 |
| 10967548 Canada Ltd. | 49 Perkins Drive, Brampton, ON L7A 0J3 | 2018-08-28 |
| 10491349 Canada Inc. | 57 Game Creek Cres, Brampton, ON L7A 0J3 | 2017-11-10 |
| Gullfoss Technologies Group Inc. | 481 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 0J3 | 2017-01-04 |
| Trination Transport Inc. | 57 Gamecreek Crescent, Brampton, ON L7A 0J3 | 2016-12-15 |
| 9997946 Canada Inc. | 72 Perkins Dr, Brampton, ON L7A 0J3 | 2016-11-25 |
| 9819827 Canada Inc. | 57 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J3 | 2016-07-05 |
| Noble Auto Hut Inc. | 45 Game Creek Cres., Brampton, ON L7A 0J3 | 2013-11-26 |
| Bajrangi International Limited | 57 Game Creek Crescent, Brampton, ON L7A 0J3 | 2013-11-11 |
| Find all corporations in postal code L7A 0J3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Noble Sahota | 45 Game Creek Crescent, Brampton ON L7A 0J3, Canada |
| CHRISTINA SAHOTA | 45 GAME CREEK CRESCENT, BRAMPTON ON L7A 0J3, Canada |
| City | BRAMPTON |
| Post Code | L7A 0J3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9442065 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.