Aletheia - Way International (Corporation# 9441875) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 16, 2015.
| Corporation ID | 9441875 |
| Business Number | 803566967 |
| Corporation Name | Aletheia - Way International |
| Registered Office Address |
1125 Dundas Street East, Unit 215 Mississauga ON L4Y 2C4 |
| Incorporation Date | 2015-09-16 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 7 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Christopher Suski | 1588 South Parade Court, Unit 15, Mississauga ON L5M 6E7, Canada |
| Seif Karrawan | 2605 Woodchester Drive, Unit 71, Mississauga ON L5K 2E3, Canada |
| Ivan Galic | 20 Mississauga Valley Blvd., Unit 502, Mississauga ON L5A 3S1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-09-16 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2015-09-16 | current | 1125 Dundas Street East, Unit 215, Mississauga, ON L4Y 2C4 |
| Name | 2015-09-16 | current | Aletheia - Way International |
| Status | 2015-09-16 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-09-16 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 1125 Dundas Street East, Unit 215 |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4Y 2C4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10563323 Canada Corporation | 207-1125 Dundas Street East, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2018-01-02 |
| 9010696 Canada Inc. | 1125 Dundas St. East Unit 12 B, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2014-09-05 |
| Krol Brothers Productions Inc. | 235-1125 Dundas St. E., Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2014-05-21 |
| 8772975 Canada Inc. | 232-1125 Dundas St. E., Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2014-01-29 |
| 8582980 Canada Inc. | 1125 Dundas St. E Unit. 207, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2013-07-17 |
| 6546790 Canada Ltd. | 1125 Dundas St. East, Unit 10, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2006-03-31 |
| 6528121 Canada Inc. | 1125 Dundas Street East, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2006-02-24 |
| 6357709 Canada Inc. | 212-1125 Dundas St East, Mississauga On, ON L4Y 2C4 | 2005-03-04 |
| Pro Active Measures - Loss Prevention Consultants Inc. | 1125 Dundas Street East, Suite 204, Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2007-01-22 |
| Living Wild Tv Inc. | 235-1125 Dundas St. E., Mississauga, ON L4Y 2C4 | 2014-05-21 |
| Find all corporations in postal code L4Y 2C4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Christopher Suski | 1588 South Parade Court, Unit 15, Mississauga ON L5M 6E7, Canada |
| Seif Karrawan | 2605 Woodchester Drive, Unit 71, Mississauga ON L5K 2E3, Canada |
| Ivan Galic | 20 Mississauga Valley Blvd., Unit 502, Mississauga ON L5A 3S1, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4Y 2C4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| God and Human Being United In Love and Union of The Spiritual and Physical Worlds Association Canada (aletheia Naos) | 9535 Francis Road, Richmond, BC V6Y 3A6 | 2019-11-20 |
| Aletheia Consulting Inc. | 10 Elmpark Crt, Brampton, ON L6P 1A9 | 2008-10-21 |
| Aletheia Construction Forensics Inc. | 25 Prady Lane, Tottenham, ON L0G 1W0 | 2020-01-13 |
| Aletheia Consulting Services, Ltd. | 515-159 West 2nd Avenue, Vancouver, BC V5Y 0L8 | 2020-03-25 |
| Aletheia Technologies Incorporated | 220 East 15th Avenue, Vancouver, BC V5T 2P9 | 2016-03-01 |
| Pacific Aletheia Education & Culture Ltd. | 9420 Ryan Crescent, Richmond, BC V7A 2H2 | 2019-03-12 |
| SolidaritÉ Pour Le DÉveloppement International (solideve International) | 1900 Marquis Avenue, #74, Ottawa, ON K1J 8J2 | 2011-06-02 |
| Icahm (international Committee On Archaeological Heritage Management) International Secretariat | 303 Notre Dame E, 5e Etage, Montreal, QC H2Y 3Y8 | 1994-01-19 |
| Canmore International (aide MÉdicale Canadienne I Nternationale) | 9 Rockledge Court, Montreal, QC H3H 1A5 | 1992-01-20 |
| International Law Association Canadian Branch (the Canadian Society of International Law) | 2020 Boul. Robert-bourassa, Suite 1920, MontrÉal, QC H3A 2A5 | 1967-02-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on Aletheia - Way International.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.