Mindful Restoration Inc. (Corporation# 9441093) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 15, 2015.
| Corporation ID | 9441093 |
| Business Number | 805626520 |
| Corporation Name | Mindful Restoration Inc. |
| Registered Office Address |
208-3175 De Montreuil Ct Kelowna BC V1W 3W2 |
| Incorporation Date | 2015-09-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jeff Thomlinson | 9-328 Providence Ave, Kelowna BC V1W 5A5, Canada |
| Sonya Thomlinson | 9-328 Providence Ave, Kelowna BC V1W 5A5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-09-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-09-15 | current | 208-3175 De Montreuil Ct, Kelowna, BC V1W 3W2 |
| Name | 2015-09-15 | current | Mindful Restoration Inc. |
| Status | 2015-09-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-09-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-08-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-01-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-12-31 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Teknidome Gaming Centres Inc. | 104-3175, De Montreuil Court, Kelowna, BC V1W 3W2 | 2008-06-05 |
| Sun-peach Designs Inc. | Suite 318 - 3175 De Montreuil Court, Kelowna, BC V1W 3W2 | 2008-03-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6594212 Canada Limited | 551 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A1 | 2006-07-06 |
| 11214225 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 11214314 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 8416281 Canada Inc. | 688 Lequime Road, #310, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| 8416303 Canada Inc. | 310 - 688 Lequime Road, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| Top Tier Adventures Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-08-27 |
| 606 Lofts Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-11-01 |
| F2g Sports Inc. | 482 Barkley Road, Kelowna, BC V1W 1E5 | 2002-09-19 |
| 6940340 Canada Ltd. | 17-4524 Eldorado Court, Kelowna, BC V1W 1G3 | 2008-03-14 |
| U-test Canada Inc. | 827 Raymer Road, Kelowna, BC V1W 1J7 | 2011-08-01 |
| Find all corporations in postal code V1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jeff Thomlinson | 9-328 Providence Ave, Kelowna BC V1W 5A5, Canada |
| Sonya Thomlinson | 9-328 Providence Ave, Kelowna BC V1W 5A5, Canada |
| City | Kelowna |
| Post Code | V1W 3W2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Trani Masonry & Restoration Inc. | 5310 Montclair Avenue, Montreal, QC H4V 2L1 | 2007-07-23 |
| We Care Restoration Ltd. | 9830 110 Avenue, Fort St. John, BC V1J 2T1 | |
| Mindful Crowe Ltd. | 58 Lakeshore Rd, Marmora, ON K0K 2M0 | 2019-11-07 |
| Mindful Remedease | 45 Fox Run Drive, Guelph, ON N1H 6H9 | 2014-04-16 |
| Shekinah Restoration Ministries Inc. | 625 Chura Court, Prince Albert, SK S6V 8E4 | |
| Oza Mindful Medicine Inc. | 1b Alder Road, Toronto, ON M4B 2Y2 | 2017-02-15 |
| Mindful Lens Inc. | 574, Milverton Blvd., Toronto, ON M4C 1X5 | 2017-07-07 |
| Mindful Maps Inc. | 421-300 Lett Street, Ottawa, ON K1R 0B8 | 2019-03-01 |
| Mindful and Mighty Inc. | 7720 Springbank Way Sw, Calgary, AB T3H 4L8 | 2020-01-19 |
| Mindful Portfolio Inc. | Place Du Soleil, 87, Montreal, QC H3E 1P8 | 2018-07-17 |
Please comment or provide details below to improve the information on Mindful Restoration Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.