LES ENTREPRISES DE GESTION CARL DUBREUIL INC. (Corporation# 94391) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is December 10, 1979.
| Corporation ID | 94391 |
| Corporation Name | LES ENTREPRISES DE GESTION CARL DUBREUIL INC. |
| Registered Office Address |
5535 Rue Provence Auteuil, Laval QC H7K 1H3 |
| Incorporation Date | 1979-12-10 |
| Dissolution Date | 1984-08-10 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| CARL DUBREUIL | 5535 RUE PROVENCE, AUTEUIL, LAVAL QC H7K 1H3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1979-12-10 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1979-12-09 | 1979-12-10 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1979-12-10 | current | 5535 Rue Provence, Auteuil, Laval, QC H7K 1H3 |
| Name | 1979-12-10 | current | LES ENTREPRISES DE GESTION CARL DUBREUIL INC. |
| Status | 1984-08-10 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1983-06-03 | 1984-08-10 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1979-12-10 | 1983-06-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1984-08-10 | Dissolution | |
| 1979-12-10 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5535 RUE PROVENCE |
| City | AUTEUIL, LAVAL |
| Province | QC |
| Postal Code | H7K 1H3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| M.c. Tele Communications Ltee | 5535 Provence Street, Auteuil, Laval, QC H7K 1H3 | 1984-08-10 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Aventures Pugs Inc. | 157 Rue Nantel, Laval, QC H7K 0A2 | 2020-11-04 |
| 9621563 Canada Inc. | 2124 Rue De Castellane, Laval, QC H7K 0A3 | 2016-08-19 |
| Les Fibres Mondiales Bijoux Inc. | 3240 Rue De Lincoln, Laval, QC H7K 0A5 | 2020-11-02 |
| 3768244 Canada Inc. | 462 Rue De Chaville, Laval, QC H7K 0A5 | 2000-05-31 |
| Nadon Marketing Inc. | 539 Rue De Chaville, Laval, QC H7K 0A5 | 1990-05-18 |
| 10024112 Canada Inc. | 462 Rue De Chaville, Laval, QC H7K 0A5 | 2016-12-15 |
| Bhnb Holdings Inc. | 3279, Rue D'ankara, Laval, QC H7K 0A6 | 2020-03-03 |
| Pandemonium Interactive Inc. | 3250 Rue D'ankara, Laval, QC H7K 0A6 | 2017-03-20 |
| Digiworks Consulting Inc. | 4867 Rue De Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2018-09-17 |
| 9851399 Canada Inc. | 4861 Rue De Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2016-08-02 |
| Find all corporations in postal code H7K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| CARL DUBREUIL | 5535 RUE PROVENCE, AUTEUIL, LAVAL QC H7K 1H3, Canada |
| City | AUTEUIL, LAVAL |
| Post Code | H7K1H3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Carl VallÉe Inc. | 1010 - 1410 Stanley Street, Montréal, QC H3A 1P8 | |
| Les Entreprises Carl Storfer Inc. | 6900 Decarie Blvd, Suite 303, Montreal, QC H3X 2T8 | 1979-04-25 |
| Les Entreprises Carl Zolov Ltee | 5742 Melling, Montreal, QC H4W 2C4 | 1981-06-11 |
| Les Entreprises Carl Boucher Inc. | 537, Route 216, St-paul De Montminy, QC G0R 3Y0 | 1995-05-11 |
| Gestion G. & L. Marini Inc. | 5837 Dubreuil, St. Leonard, QC H1P 1B2 | 1982-12-07 |
| Gestion Lise Dubreuil Inc. | 601 - 700 Ch. Marie-le Ber, Montreal, QC H3E 1P2 | 1978-01-25 |
| Carl The Computer Inc. | 8355 De Gaspe, Montreal, QC H2P 2K2 | 1985-08-23 |
| Fleuriste Carl Ltee | 2100 Place Du Canada, Montreal, QC | 1977-10-20 |
| Gestion Dubreuil Inc. | 1814 Rue Du Malard, Saint-lazare, QC J7T 3H1 | 2004-04-13 |
| Agence Des Voyages Carl Inc. | 1015 Beaver Hall Hill, Suite 104, Montreal, QC | 1979-02-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on LES ENTREPRISES DE GESTION CARL DUBREUIL INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.