9415424 CANADA INC. (Corporation# 9415424) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 23, 2015.
| Corporation ID | 9415424 |
| Business Number | 809231327 |
| Corporation Name | 9415424 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
3590 Kaneff Cres Apt #1504 Mississauga ON L5A 3X3 |
| Incorporation Date | 2015-08-23 |
| Dissolution Date | 2018-06-24 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ERNESTO GALEANO | 3590 KANEFF CRES. APT # 1504, MISSISSAUGA ON L5A 3X3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-08-23 | current | 3590 Kaneff Cres Apt #1504, Mississauga, ON L5A 3X3 |
| Name | 2015-08-23 | current | 9415424 CANADA INC. |
| Status | 2018-06-24 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2018-01-25 | 2018-06-24 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-08-23 | 2018-01-25 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-06-24 | Dissolution | Section: 212 |
| 2015-08-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 3590 kaneff cres apt #1504 |
| City | MISSISSAUGA |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 3X3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dollader Inc. | 3590 - 806 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2020-09-15 |
| Jubilant Insource Technologies Inc. | 704 - 3590 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2020-06-24 |
| 11488546 Canada Inc. | 503-3590 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2019-06-27 |
| 11146815 Canada Inc. | 1706-3590 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2018-12-14 |
| 10662470 Canada Inc. | 2002-3590 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2018-03-03 |
| 9901671 Canada Inc. | 1410 - 3590 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2016-09-11 |
| 9857524 Canada Limited | 3950, Kaneff Cres. Suite 1410, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2016-08-06 |
| Sri Tax and Accounting Inc. | 3590 Kaneff Cres, Suite 1201, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2016-04-13 |
| Alliance Holdings Corporation | 1107-3590 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2013-09-03 |
| 8458391 Canada Inc. | 3590 Kaneff Crescent # 404, Mississauga, ON L5A 3X3 | 2013-03-11 |
| Find all corporations in postal code L5A 3X3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ERNESTO GALEANO | 3590 KANEFF CRES. APT # 1504, MISSISSAUGA ON L5A 3X3, Canada |
| City | MISSISSAUGA |
| Post Code | L5A 3X3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9415424 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.