9415220 CANADA INC. (Corporation# 9415220) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 22, 2015.
| Corporation ID | 9415220 |
| Business Number | 807204367 |
| Corporation Name | 9415220 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
2102-2677 Kipling Ave. Toronto ON M9V 4P1 |
| Incorporation Date | 2015-08-22 |
| Dissolution Date | 2015-12-09 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ANIL KHMAR MANGE | 2102-2677 KIPLING AV, TORONTO ON M9V 4P1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-08-22 | current | 2102-2677 Kipling Ave., Toronto, ON M9V 4P1 |
| Name | 2015-08-22 | current | 9415220 CANADA INC. |
| Status | 2015-12-09 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-08-22 | 2015-12-09 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-12-09 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2015-08-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12365626 Canada Inc. | 1501-2677 Kipling Ave, Toronto, ON M9V 4P1 | 2020-09-24 |
| Tidy & Shiny Inc. | 609-2677 Kipling Ave, Etobicoke, ON M9V 4P1 | 2020-09-17 |
| 12141329 Canada Inc. | 709-2677 Kipling Avenue, Toronto, ON M9V 4P1 | 2020-06-19 |
| Hijab Travels Inc. | 1004-2677 Kipling Avenue, Toronto, ON M9V 4P1 | 2020-04-08 |
| 11731513 Canada Inc. | 1604 - 2677 Kipling Avenue, Toronto, ON M9V 4P1 | 2019-11-11 |
| Nawars Roadside Assistance Ltd. | 2677 Kipling Avenue, Suit 2209, Toronto, ON M9V 4P1 | 2017-06-29 |
| 10008273 Canada Inc. | 506-2677 Kipling Ave, Toronto, ON M9V 4P1 | 2016-12-02 |
| 9341030 Canada Inc. | 1703-2677 Kipling Ave, Etobicoke, ON M9V 4P1 | 2015-06-19 |
| 8161224 Canada Inc. | Unit# 2102, 2677 Kipling Ave, Etobicoke, ON M9V 4P1 | 2012-04-07 |
| 7266961 Canada Limited | 2677 Kipling Ave. Apt 1907, Etobicoke, ON M9V 4P1 | 2009-10-27 |
| Find all corporations in postal code M9V 4P1 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ANIL KHMAR MANGE | 2102-2677 KIPLING AV, TORONTO ON M9V 4P1, Canada |
| City | TORONTO |
| Post Code | M9V 4P1 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9415220 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.