oyaaro cyber Inc. (Corporation# 9415041) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 22, 2015.
| Corporation ID | 9415041 |
| Business Number | 809244528 |
| Corporation Name | oyaaro cyber Inc. |
| Registered Office Address |
73 Pauline Crescent Brampton ON L7A 2V5 |
| Incorporation Date | 2015-08-22 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Shagufta Shujaat | 60 Esther Lorrie Drive, Unit # 411, Etibicoke ON M9W 4T9, Canada |
| Faraz Anwar | 2507 Hurontario Street, Unit # 109, Mississauga ON L5A 2G8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-09-17 | current | 73 Pauline Crescent, Brampton, ON L7A 2V5 |
| Address | 2015-08-22 | 2017-09-17 | 2507 Hurontario Street, Unit # 109, Mississauga, ON L5A 2G8 |
| Name | 2017-09-12 | current | oyaaro cyber Inc. |
| Name | 2015-08-22 | 2017-09-12 | 9415041 Canada Inc. |
| Status | 2015-08-22 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-09-12 | Amendment / Modification |
Name Changed. Section: 178 |
| 2015-08-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-09-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-08-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-08-03 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-10-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mga Cleaning Services Inc. | 7 Pauline Crescent, Brampton, ON L7A 2V5 | 2020-09-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8424373 Canada Inc. | 47 Accent Cir, Brampton, ON L7A 0A3 | 2013-02-04 |
| City Sign and Lighting Ltd. | 54 Lathbury Street, Brampton, ON L7A 0A5 | 2018-03-27 |
| 11811584 Canada Inc. | 2214 Wanless Drive, Brampton, ON L7A 0A6 | 2019-12-27 |
| Studio By Kc Corp. | 9 Smallwood Road, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-09-08 |
| 12136449 Canada Inc. | 257 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-06-17 |
| 11474537 Canada Inc. | 6 Sweetviolet Ct, Brampton, ON L7A 0A7 | 2019-06-19 |
| 10281034 Canada Corp. | 169 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2017-06-15 |
| Quick Workforce Recruiters Inc. | 258 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-01-30 |
| 12102838 Canada Inc. | 263 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-06-03 |
| 12524830 Canada Inc. | 263 Robert Parkinson Drive, Brampton, ON L7A 0A7 | 2020-11-26 |
| Find all corporations in postal code L7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Shagufta Shujaat | 60 Esther Lorrie Drive, Unit # 411, Etibicoke ON M9W 4T9, Canada |
| Faraz Anwar | 2507 Hurontario Street, Unit # 109, Mississauga ON L5A 2G8, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L7A 2V5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cyber Entertainment Agency Inc. | 395, Avenue Richelieu, Vanier, ON K1L 6J3 | 2015-03-18 |
| Cyber Jewelry Inc. | 404-1160 Chemin Du Golf, Montreal, QC H3E 1H4 | 2016-02-11 |
| Cyber-nine Inc. | 3805 Rue Celine-marier, St-laurent, QC H4R 3N3 | 2017-08-11 |
| Rocan Gestion De Cyber Risques Inc. | 43 De La ChГўtelaine, Gatineau, QC J8V 2N4 | 2014-11-20 |
| Cyber Media Network Inc. | 5890 Monkland Ave. Suite 16, Montreal, QC H4A 1G2 | 2017-07-03 |
| Fusion Cyber Group Inc. | 313-970 MontГ©e De Liesse, Montreal, QC H4T 1W7 | 2004-07-13 |
| Nivtop Cyber Design Inc. | 37 Rue Cleve, Hampstead, QC H3X 1A7 | 2017-09-25 |
| Hvl Cyber Web Solutions Inc. | 5260 Rue De Verdun, Montreal, QC H4H 1K1 | 2000-02-24 |
| General Cyber Systems Corporation | 34 Gervais, Kirkland, QC H9H 4Z9 | 2008-07-22 |
| Les Productions Le Cyber-sommelier LtГ©e | 69 Rue Kavanagh, Shefford, QC J2M 1A7 | 2010-02-23 |
Please comment or provide details below to improve the information on oyaaro cyber Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.