T & R EXPORT INC. (Corporation# 9414266) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 21, 2015.
| Corporation ID | 9414266 |
| Business Number | 806938569 |
| Corporation Name | T & R EXPORT INC. |
| Registered Office Address |
Apartment 1609 3700 Kaneff Crescent Mississauga ON L5A 4B8 |
| Incorporation Date | 2015-08-21 |
| Dissolution Date | 2017-08-23 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| SULEIMAN TARCHA | APARTMENT 1609, 3700 KANEFF CRESCENT, Mississauga ON L5A 4B8, Canada |
| MARY JOY REYES REYES | APARTMENT 1609, 3700 KANEFF CRESCENT, Mississauga ON L5A 4B8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-12-09 | current | Apartment 1609, 3700 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 4B8 |
| Address | 2015-08-21 | 2015-12-09 | 3695 Kaneff Cr., Mississauga, ON L5A 4B6 |
| Name | 2015-08-21 | current | T & R EXPORT INC. |
| Name | 2015-08-21 | current | T ; R EXPORT INC. |
| Status | 2017-08-23 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-08-21 | 2017-08-23 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-08-23 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2015-08-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | APARTMENT 1609 |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 4B8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11742817 Canada Inc. | 404-3700 Kaneff Cres., Mississauga, ON L5A 4B8 | 2019-11-17 |
| 11541552 Canada Inc. | 801-3700 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2019-07-29 |
| 11295195 Canada Inc. | 1803-3700 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2019-03-12 |
| Spectrum Network Consulting & Automation Inc. | 708-3700 Kaneff Crescent, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2018-06-20 |
| 10475696 Canada Inc. | 3700 Kaneff Crescent Unit 2002, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2017-11-01 |
| 10304093 Canada Inc. | 608-3700 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2017-06-30 |
| Kinexis Inc. | 410-3700 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2017-03-08 |
| Perfectdeal Auto Services Inc. | 2203в€’3700 Kaneff Crescent, Missisauga, ON L5A 4B8 | 2017-01-10 |
| With Us Group Inc. | Sph5-3700 Kaneff Cres, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2016-11-10 |
| 9238581 Canada Inc. | 3700 Kaneff Cres, Unit 603, Mississauga, ON L5A 4B8 | 2015-03-30 |
| Find all corporations in postal code L5A 4B8 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| SULEIMAN TARCHA | APARTMENT 1609, 3700 KANEFF CRESCENT, Mississauga ON L5A 4B8, Canada |
| MARY JOY REYES REYES | APARTMENT 1609, 3700 KANEFF CRESCENT, Mississauga ON L5A 4B8, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5A 4B8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Export Environnement | 1250 Rue Granville, Boucherville, QC J4B 8G2 | 2006-07-10 |
| Afrique Developpement Export | 4325 Steeles Avenue West, Suite 210, Downsview, ON M3N 1V7 | 1986-04-08 |
| Mdf Export Ltd. | 120-12031 Horseshoe Way, Richmond, BC V7A 4V4 | |
| Canabec Equipment Export Ltd. | 2 Place Ville Marie, Suite 553, Montreal, QC H3B 2C9 | 1975-05-14 |
| V.a.s. Cars Accessories Import/export Ltd. | 1463 Du Portage, Chicoutimi, QC G7H 7C5 | 1995-05-09 |
| Seblini Equipement Export Ltee | 5 Place Ville Marie, Suite 1537, Montreal, QC H3B 2G2 | 1992-05-28 |
| Richfo PГЉche Industrielle & Export Inc. | 7635 St-roch Terrace, Suite 5, Montreal, QC H3N 1Z6 | 1991-07-08 |
| Quebec Universel Export Source Technologie Inc. | 4051 Vendome Ave., Montreal, QC H4A 3N2 | 1995-06-05 |
| Groupe Export Agroalimentaire QuÉbec-canada | 1971 Rue Leonard-de-vinci, Sainte-julie, QC J3E 1Y9 | 1990-08-07 |
| Import-export Cheval Noir Inc. | 665, Ste-evelyne, Saint-benoГ®t Labre, QC G0M 1P0 | 2009-09-17 |
Please comment or provide details below to improve the information on T & R EXPORT INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.