KAYAPANZE HOLDCO INCORPORATED (Corporation# 9413561) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 20, 2015.
| Corporation ID | 9413561 |
| Business Number | 809339120 |
| Corporation Name | KAYAPANZE HOLDCO INCORPORATED |
| Registered Office Address |
55 Seafield Road Maple ON L6A 2H5 |
| Incorporation Date | 2015-08-20 |
| Dissolution Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| BRUNO FRANZE | 55 SEAFIELD ROAD, MAPLE ON L6A 2H5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-08-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-08-20 | current | 55 Seafield Road, Maple, ON L6A 2H5 |
| Name | 2015-08-20 | current | KAYAPANZE HOLDCO INCORPORATED |
| Status | 2020-02-20 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2020-01-23 | 2020-02-20 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-08-20 | 2020-01-23 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2015-08-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2017 | 2017-09-08 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2016 | 2016-08-15 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Iciwim Holdings Incorporated | 61 Hollybush Drive, Vaughan, ON L6A 2H5 | 2020-01-14 |
| 10971138 Canada Inc. | 59 Hollybush Drive, Vaughan, ON L6A 2H5 | 2018-08-30 |
| Database Gateway Inc. | 79 Seafield Rd, Vaughan, ON L6A 2H5 | 2015-05-05 |
| 9022970 Canada Inc. | 87 Seafield Road, Maple, ON L6A 2H5 | 2014-09-17 |
| E & E Avionics Inc. | 65 Seafield Road, Maple, ON L6A 2H5 | 2005-10-14 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8916829 Canada Inc. | 303-9901 Keele St, Maple, ON L6A 0A1 | 2014-06-06 |
| 11853996 Canada Ltd. | 21 Colombo Crescent, Maple, ON L6A 0A3 | 2020-01-20 |
| 11155890 Canada Ltd. | 21 Colombo Cres., Maple, ON L6A 0A3 | 2018-12-19 |
| Temiseun Investment Company Limited | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-04-23 |
| Honeywealth Foods Incorporated | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-07-05 |
| Alexaa Web Services Incorporated | 9699 Jane Street, Unit#14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-11-21 |
| Anm Staffing Incorporated | 9699 Jane Street, Unit 14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-10-29 |
| 8976791 Canada Inc. | 22-9699 Jane Street, Maple, ON L6A 0A4 | 2014-08-01 |
| Woo-hoo Angel Services Corp. | 9a-9699 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0A5 | 2020-07-12 |
| 9484329 Canada Inc. | 41 Treasure Hill Road, Maple, ON L6A 0A7 | 2015-10-22 |
| Find all corporations in postal code L6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| BRUNO FRANZE | 55 SEAFIELD ROAD, MAPLE ON L6A 2H5, Canada |
| City | MAPLE |
| Post Code | L6A 2H5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dda Entertainment (holdco) Inc. | 1414 Redpath Cres, Montreal, QC H3G 1A2 | 1995-01-19 |
| Investissements Ak-holdco Inc. | 815 Saint-martin Boulevard West, Laval, QC H7S 1M4 | 2006-09-26 |
| Ccp/cfc Holdco Inc. | 390 Bay Street, Suite 500, Toronto, ON M5H 2Y2 | |
| Chemja Holdco Incorporated | 10 Tweedsmuir Court, Brampton, ON L6Z 1W5 | 2014-09-24 |
| Krak Management (holdco) Ltd. | 1155 RenГ©-lГ©vesque Boulevard West, Suite 2010, MontrГ©al, QC H3B 2J8 | 2009-12-07 |
| Genstar Holdco Limited | 3711 St. Antoine Street West, Montreal, QC H4C 3P6 | 1999-12-17 |
| Amplitude Holdco Inc. | 3, Place Ville-marie, Suite 12350, Montreal, QC H3B 0E7 | 2019-09-12 |
| D H Holdco Limited | 1200 Waterfront Centre, 200 Burrard Street, Vancouver, BC V6C 3L6 | |
| Wajax Gp Holdco Inc. | 2250 Argentia Road, Mississauga, ON L5N 6A5 | 2005-04-25 |
| Clean Us Holdco Inc. | 100 Wellington Street West, Suite 2300, Toronto, ON M5K 1A1 |
Please comment or provide details below to improve the information on KAYAPANZE HOLDCO INCORPORATED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.