9294473 CANADA INC. (Corporation# 9294473) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 13, 2015.
| Corporation ID | 9294473 |
| Business Number | 802109397 |
| Corporation Name | 9294473 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
2680 Matheson Blvd Mississauga ON L4W 0A5 |
| Incorporation Date | 2015-05-13 |
| Dissolution Date | 2018-03-19 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Garnett Hart | 2680 MATHESON BLVD, MISSISSAUGA ON L4W 0A5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-13 | current | 2680 Matheson Blvd, Mississauga, ON L4W 0A5 |
| Name | 2015-05-13 | current | 9294473 CANADA INC. |
| Status | 2018-03-19 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2017-10-20 | 2018-03-19 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-05-13 | 2017-10-20 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-03-19 | Dissolution | Section: 212 |
| 2015-05-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 2680 Matheson Blvd |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 0A5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Imcc Solutions, Inc. | 2680 Matheson Blvd, Suite 102, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2010-03-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mva Hub Inc. | 2860 Matheson Boulevard East, Suite 102, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2019-12-17 |
| Cmes Canada Inc. | 2680 Matheson Blvd., East, Suite 102, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2019-08-27 |
| Artistic Intuition Inc. | 102a-2680 Matheson Blvd E, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2019-07-27 |
| Hemmul Inc. | 102 - 2680, Matheson Blvd E., Mississauga, ON L4W 0A5 | 2019-05-21 |
| Taxgear Professional Corporation | 102-2680 Matheson Boulevard E., Mississauga, ON L4W 0A5 | 2019-05-06 |
| Merican Group Corporation | 2680 Matheson Boulevard East, Suite 102, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2018-11-02 |
| 11004352 Canada Incorporated | 2680 Matheson Blvd E. Suite 102, Mississauga On, ON L4W 0A5 | 2018-09-20 |
| 10903990 Canada Limited | 104-2680 Matheson Blvd. East, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2018-07-25 |
| Gemico Development Group Ltd. | 102-2680 Matheson Blvd, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2018-01-24 |
| Ranras Inc. | 102-2680 Matheson Blvd East, Mississauga, ON L4W 0A5 | 2017-11-16 |
| Find all corporations in postal code L4W 0A5 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Garnett Hart | 2680 MATHESON BLVD, MISSISSAUGA ON L4W 0A5, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 0A5 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9294473 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.