DKMJ vente auto Inc. (Corporation# 9294082) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 13, 2015.
| Corporation ID | 9294082 |
| Business Number | 802117598 |
| Corporation Name | DKMJ vente auto Inc. |
| Registered Office Address |
219, Wildcliff Way Orleans ON K4A 0L3 |
| Incorporation Date | 2015-05-13 |
| Dissolution Date | 2019-03-18 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Gaetjens Joseph | 219,wildcliff way, Orleans ON K4A 0L3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-13 | current | 219, Wildcliff Way, Orleans, ON K4A 0L3 |
| Name | 2015-05-13 | current | DKMJ vente auto Inc. |
| Status | 2019-03-18 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2018-10-19 | 2019-03-18 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-05-13 | 2018-10-19 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-03-18 | Dissolution | Section: 212 |
| 2015-05-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12411393 Canada Inc. | 219 Wildcliff Way, Orleans, ON K4A 0L3 | 2020-10-13 |
| L.j. Network Solutions Inc. | 240 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2018-10-15 |
| Homeland United Import Export Limited | 237 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2018-03-14 |
| Gomec, Inc. | 221 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2015-12-07 |
| 8687030 Canada Inc. | 232 Wildcliff Way, Orleans, ON K4A 0L3 | 2013-11-06 |
| 6333249 Canada Inc. | 222 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2005-01-10 |
| Kilika Inc. | 226 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2016-01-14 |
| Global Order of Middle Eastern Christians, Inc. | 221 Wildcliff Way, Ottawa, ON K4A 0L3 | 2017-10-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3964370 Canada Inc. | 550 Wilkie Dr., OrlÉans, ON K4A 1M7 | 2001-11-01 |
| Av Experts Inc. | 178 Branthaven Street, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2014-01-15 |
| Dads Tools Inc. | 160 Branthaven Street, Orleans, ON K4A 0A1 | 2010-04-08 |
| Alain Carle & AssociÉs Inc. | 143, Rue Branthaven, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2009-05-28 |
| Raj & Mrm Inc. | 178 Branthaven Street, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2017-07-09 |
| Eridesign Inc. | 517 Clarington Avenue, Ottawa, ON K4A 0A2 | 2010-11-28 |
| The Alexandria Lighthouse Inc. | 103 Wortham Way, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2020-10-23 |
| 11331051 Canada Inc. | 501 Clarington Ave, Orleans, ON K4A 0A3 | 2019-04-01 |
| Quatre Epingles Inc. | 512 Clarington Avenue, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2017-05-25 |
| Tephaz Holdings Inc. | 314 Sarabella Street, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2016-04-22 |
| Find all corporations in postal code K4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Gaetjens Joseph | 219,wildcliff way, Orleans ON K4A 0L3, Canada |
| City | Orleans |
| Post Code | K4A 0L3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Vente D'auto Ma-ron Inc. | 579 Lafleur, Lasalle, QC H8R 3J4 | 1983-06-13 |
| Vente D'auto Atco Ltee | 1340 Montee De Liesse, St-laurent, QC H4S 1J4 | 1977-03-18 |
| Mexx Auto Sales Inc. | 29 Rue Saulnier, Vimont, Laval, QC H7M 1S7 | 1999-04-13 |
| Ma-ron Auto Sales (1995) Inc. | 579 Lafleur, Lasalle, QC H3R 3J4 | 1995-03-03 |
| Fern Auto Vente & Location Inc. | 430 Rue Vincent, Brossard, QC J4W 1X5 | 1983-12-22 |
| La MartiniГЁre Vente D'auto Inc. | 7-7490 ElisГ©e Martel, MontrГ©al, QC H1E 6M7 | 2016-08-15 |
| Achat Et Vente Auto-diam Inc. | 2100 Rue Guy, Suite 208, Montreal, QC H3H 2M8 | 1991-10-31 |
| Loca.vente Auto Jgcf Inc. | 430 Rue De La Madone, Saint-eugГЁne-de-grantham, QC J0C 1J0 | 2015-07-10 |
| Vente D'autos Lemco Ltee | 83 Woodlawn Crescent, Dollard Des Ormeaux, QC H9A 1Z1 | 1980-10-27 |
| Vente D'autos Royalmount LtÉe | 5457 Royalmount Avenue, Mt Royal, QC H4P 1J3 | 1985-05-31 |
Please comment or provide details below to improve the information on DKMJ vente auto Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.