ORGANIC MONGOLIAN FOODS INC. (Corporation# 9293817) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 15, 2015.
| Corporation ID | 9293817 |
| Business Number | 801921594 |
| Corporation Name | ORGANIC MONGOLIAN FOODS INC. |
| Registered Office Address |
Th19-2 Rean Dr Toronto ON M2K 3B8 |
| Incorporation Date | 2015-05-15 |
| Dissolution Date | 2018-01-03 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| YANG ZHENG | TH19-2 REAN DR, TORONTO ON M2K 3B8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-15 | current | Th19-2 Rean Dr, Toronto, ON M2K 3B8 |
| Name | 2015-05-15 | current | ORGANIC MONGOLIAN FOODS INC. |
| Status | 2018-01-03 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-05-15 | 2018-01-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-01-03 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2015-05-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Allosentry Global Services Inc. | 2010-2 Rean Drive, Toronto, ON M2K 3B8 | 2020-08-26 |
| Vivaan Consulting Services Inc. | 1206 - 2 Rean Drive, Toronto, ON M2K 3B8 | 2020-02-13 |
| 11885286 Canada Corp. | 1707- 2 Rean Dr, North York, ON M2K 3B8 | 2020-02-04 |
| Barbod Telecom and Iot Services Inc. | Unit:516,2 Rean Drive, Toronto, ON M2K 3B8 | 2019-12-11 |
| 11678469 Canada Ltd. | 313-2 Rean Drive, North York, ON M2K 3B8 | 2019-10-11 |
| 10034355 Canada Inc. | 2 Rean Drive, Ph2104, North York, ON M2K 3B8 | 2016-12-22 |
| Hbn Flexmed Inc. | 1105 - 2 Rean Drive, Toronto, ON M2K 3B8 | 2015-01-08 |
| 8861692 Canada Inc. | 910-2 Rean Dr, Toronto, ON M2K 3B8 | 2014-04-18 |
| Indireads Incorporated | 2 Rean Drive, Apt 1202, Toronto, ON M2K 3B8 | 2013-02-19 |
| Passbuildr Inc. | 2 Rean Drive, Unit 1704, Toronto, ON M2K 3B8 | 2012-10-22 |
| Find all corporations in postal code M2K 3B8 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| YANG ZHENG | TH19-2 REAN DR, TORONTO ON M2K 3B8, Canada |
| City | TORONTO |
| Post Code | M2K 3B8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aaa Organic Foods Inc. | 417 Broad Street West, Dunnville, ON N1A 1T4 | 2017-09-08 |
| Ophir Organic Foods Pvt. Ltd. | 999 Fernandez Drive, Mississauga, ON L5V 1W9 | 2018-04-07 |
| Allgen Organic Foods Limited | 115 Flora Drive, Toronto, ON M1P 1A7 | 2020-05-21 |
| Thallus Organic Foods Inc. | 1578 Frolis Street, Oshawa, ON L1K 0J7 | 2007-10-31 |
| Yemen Organic Foods Incorporated | 3980 Mcdowll Dr., Mississauga, ON L5M 6P4 | 2016-11-29 |
| Bio PhÉnix Aliments Biologiques Inc. | 10,210 Lajeunesse, Montreal, QC H3L 2E2 | 2004-04-27 |
| True Flavours Organic Foods Inc. | 913-155 Balliol Street, Toronto, ON M4S 1C4 | 2020-12-07 |
| Dynamic Organic & Health Foods Ltd. | 137 Old Surrey Lane, Richmond Hill, ON L4C 6R9 | 2004-07-15 |
| Ogf-organic Garden Foods Inc. | 1253 91 Street Southwest, Suite 102, Edmonton, AB T6X 1E9 | 2015-02-06 |
| Farmgro Organic Foods Inc. | 2445 13th Avenue, Suite 202, Regina, SK S4P 0W1 | 1996-12-27 |
Please comment or provide details below to improve the information on ORGANIC MONGOLIAN FOODS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.