D.A.S. ContrГґle inc. (Corporation# 9293680) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 13, 2015.
| Corporation ID | 9293680 |
| Business Number | 802168799 |
| Corporation Name | D.A.S. ContrГґle inc. |
| Registered Office Address |
74 Rue De L'oiselet Saint-colomban QC J5K 0C1 |
| Incorporation Date | 2015-05-13 |
| Dissolution Date | 2017-01-06 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 2 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jessy Lavoie | 74 rue de l'oiselet, Saint-Colomban QC J5K 0C1, Canada |
| dominique benoit | 74 rue de l'oiselet, saint-colomban QC J5K 0C1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2016-07-06 | current | 74 Rue De L'oiselet, Saint-colomban, QC J5K 0C1 |
| Address | 2015-05-13 | 2016-07-06 | 19955 Saint-louis, Saint-hyacinthe, QC J2T 5J4 |
| Name | 2015-05-13 | current | D.A.S. ContrГґle inc. |
| Status | 2017-01-06 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-05-13 | 2017-01-06 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2017-01-06 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2015-05-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 74 rue de l'oiselet |
| City | Saint-Colomban |
| Province | QC |
| Postal Code | J5K 0C1 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11020374 Canada Inc. | 180, Rue De L'oiselet, Saint-colomban, QC J5K 0C1 | 2018-10-01 |
| 4256719 Canada Inc. | 197, Rue De L'oiselet, St-colomban, QC J5K 0C1 | 2004-09-15 |
| Gestion Provermark Inc. | 197, De L'oiselet, St-colomban, QC J5K 0C1 | 1992-06-19 |
| Innovisco Logistique (canada) Inc. | 197 Rue De L'oiselet, St-colomban, QC J5K 0C1 | 1990-01-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Site D'appel D'offres The Blu Pin Inc. | 117 Rue De La PlГ©nitude, Saint-colomban, QC J5K 0A1 | 2019-01-31 |
| Pro Am Productions Inc. | 109 De La PlÉnitude, St-colomban, QC J5K 0A1 | 2006-03-31 |
| Learning Andrago Inc. | 102 Rue Du Refuge, Saint-colomban, QC J5K 0A5 | 2010-05-19 |
| Depanneur Martin Et Christian Ltee | 104 Rue Du Refuge, St-colombant, QC J5K 0A5 | 1982-10-22 |
| 6789137 Canada Inc. | 156 Rue De L'alizГ©, Saint-colomban, QC J5K 0B2 | 2007-06-12 |
| 3181146 Canada Inc. | 126 Rue De L'alizГ©, Saint Colomban, QC J5K 0B2 | 1995-09-06 |
| 8287872 Canada Inc. | 123 Rue De La Loire, Saint-colomban, QC J5K 0C3 | 2012-09-04 |
| Pave Techno-seal Inc. | 118, Rue De La Loire, Saint-colomban, QC J5K 0C3 | 2010-03-01 |
| Productions PremiГ€re Vague Inc. | 100 Rue De Bourgogne, Saint-colomban, QC J5K 0C4 | 2014-02-25 |
| Claude PrÉvost Et AssociÉs Inc. | 121, Rue Des Cervidés, Saint-colomban, QC J5K 0C7 | 2008-02-25 |
| Find all corporations in postal code J5K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jessy Lavoie | 74 rue de l'oiselet, Saint-Colomban QC J5K 0C1, Canada |
| dominique benoit | 74 rue de l'oiselet, saint-colomban QC J5K 0C1, Canada |
| City | Saint-Colomban |
| Post Code | J5K 0C1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| ContrГґle Sci Ontario Inc. | 920, Rue Des Caps, Sherbrooke, QC J1N 0N5 | 2014-10-08 |
| Les SystГЁmes De ContrГґle I.p. Inc. | 136 De Bruxelles, Suite 3, Chateauguay, QC J6K 1N5 | 1986-10-28 |
| Les Instruments De ContrГґle J.g.g. Inc. | 2826 H8 Bernard Pilon, St-mathieu De Beloeil, QC J3G 4S5 | |
| Compressor Systems Control (csc) Inc. | 158 Rue Royale, Les Coteaux, QC J7X 1A6 | 1996-12-17 |
| D&n Fluide ContrГґle Inc. | 1719, Avenue Carpentier, Boisbriand, QC J7G 3G1 | 2015-04-29 |
| Capital Wildlife Control Inc. | 116 Rue Des Obiers, Gatineau, QC J9J 2E4 | 2015-03-02 |
| ContrГґle Universel SystГЁmes De Commandes Intelligents Inc. | 12359 Crevier, Montreal, QC H4K 1R3 | 1994-12-19 |
| SociГ©tГ© Legallois Pour L'etude Du ContrГґle Respiratoire (s.l.e.c.r.) | Local Do-711, 10 Rue Du L'espinay, Quebec, QC G1L 3L5 | 2003-07-04 |
| C.t.h. Industrial Control Ltd. | 3705, Place De Java, Suite 200, Brossard, QC J4Y 0E4 | 1984-01-26 |
| SystГЁmes De ContrГґle IdГ©al Inc. | 133, Boul. Du Bord-de-l'eau, Salaberry-de-valleyfield, QC J6S 0A4 | 2006-11-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on D.A.S. ContrГґle inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.