Pentago stratГ©gies d'affaires sociГ©tГ© par actions de rГ©gime fГ©dГ©ral (Corporation# 9292462) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 12, 2015.
| Corporation ID | 9292462 |
| Business Number | 802253393 |
| Corporation Name | Pentago stratГ©gies d'affaires sociГ©tГ© par actions de rГ©gime fГ©dГ©ral |
| Registered Office Address |
25-3565 Messier Montreal QC H2K 3R6 |
| Incorporation Date | 2015-05-12 |
| Dissolution Date | 2019-05-13 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Daniel Bazan | 41-7000 runsard, Montreal QC H1J 1Y5, Canada |
| Patricia Ysabel Muguira Tarazona | 25-3565 messier, Montreal QC H2K 3R6, Canada |
| Ricardo Arturo Ruiz Rivas | 3565 messier, Montreal QC H2K 3R6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-12 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-12 | current | 25-3565 Messier, Montreal, QC H2K 3R6 |
| Name | 2015-05-12 | current | Pentago stratГ©gies d'affaires sociГ©tГ© par actions de rГ©gime fГ©dГ©ral |
| Status | 2019-05-13 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2015-05-12 | 2019-05-13 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-13 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2015-05-12 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2018 | 2018-01-05 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-01-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2016 | 2016-07-04 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Chambre De Commerce PГ©rou-canada De MontrГ©al | 25-3565 Rue Messier, Montreal, QC H2K 3R6 | 2013-02-06 |
| Agence AlgosphГЁre | 3625 Rue Messier, Apt. 26, Montreal, QC H2K 3R6 | 2013-01-09 |
| Cotimmo.com Inc. | 3605 Rue Messier, Bureau 11, Montreal, QC H2K 3R6 | 2000-07-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10695408 Canada Inc. | 009-1451, Rue Parthenais, MontrГ©al, QC H2K 0A2 | 2018-03-22 |
| Fitn Sports and Fitness Inc. | 1451 Rue Parthenais, #524, MontrГ©al, QC H2K 0A2 | 2017-08-25 |
| Ocea Creations Inc. | 507-1451 Parthenais Code 148, Montreal, QC H2K 0A2 | 2015-04-19 |
| 9008381 Canada Inc. | 107-1451 Rue Parthenais, MontrГ©al, QC H2K 0A2 | 2014-09-04 |
| Investissements & Conseils Plus LtÉe | 104-1451 Rue Parthenais, MontrÉal, QC H2K 0A2 | 2013-07-17 |
| Tterraserve Consulting Inc. | 1451 Rue Parthenais, # 533, Montreal, QC H2K 0A2 | 2010-05-20 |
| Solutions Fuzion Info Inc. | 1451 Parthenais, Unit 507, Montreal, QC H2K 0A2 | 1998-06-18 |
| Une Pinte De Science - Pint of Science Canada | 1451 Rue Parthenais, App 011, MontrГ©al, QC H2K 0A2 | 2015-12-17 |
| Postable Inc. | 401-2160 Rue Laforce, MontrГ©al, QC H2K 0B3 | 2017-05-16 |
| Beijing Communication (canada) Investments Inc. | 304-2229 Rue St Catherine E, Montreal, QC H2K 0B8 | 2014-11-07 |
| Find all corporations in postal code H2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Daniel Bazan | 41-7000 runsard, Montreal QC H1J 1Y5, Canada |
| Patricia Ysabel Muguira Tarazona | 25-3565 messier, Montreal QC H2K 3R6, Canada |
| Ricardo Arturo Ruiz Rivas | 3565 messier, Montreal QC H2K 3R6, Canada |
| City | Montreal |
| Post Code | H2K 3R6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Pme StratÉgies D'affaires Mc Inc. | 541 Boul Jerobelle, Saint-jerome, QC J5L 0H3 | 2019-06-27 |
| Daniel Fournier StratÉgies D'affaires Inc. | 28, Rue De Lanoraie, Blainville, QC J7B 1R1 | 2018-10-23 |
| 7900457 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 880 Rue De L'Église, Lévis, QC G6W 5M6 | 2011-06-23 |
| 6387918 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 116, Rue Bouffard, Val-d'or, QC J9P 4Z1 | 2005-05-05 |
| 11927485 Canada SociГ©tГ© Par Actions De RГ©gime FГ©dГ©ral | 10 Rue Du Mica, Gatineau, QC J8Z 2P1 | 2020-02-26 |
| 11018183 Canada SociГ©tГ© Par Actions De RГ©gime FГ©dГ©ral | 194 St-paul, Montreal, QC H2Y 1Z9 | 2018-09-28 |
| 10187054 Canada SociГ©tГ© Par Actions De RГ©gime FГ©dГ©ral | Route 329, Lachute, QC J8H 3W9 | 2017-04-10 |
| 6139299 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 518, Pie-xii, Vaudreuil, Dorion, QC J7V 1Z8 | 2003-09-16 |
| 7166982 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 319 Roy Crescent, Saskatoon, SK S7W 0L1 | 2009-05-01 |
| 6109837 Canada SociÉtÉ Par Actions De RÉgime FÉdÉral | 7245, Rue Du Mousquet, Québec, QC G2K 1Z7 | 2003-06-20 |
Please comment or provide details below to improve the information on Pentago stratГ©gies d'affaires sociГ©tГ© par actions de rГ©gime fГ©dГ©ral.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.