Misplacd Frams Inc. (Corporation# 9289674) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 10, 2015.
| Corporation ID | 9289674 |
| Business Number | 802602797 |
| Corporation Name | Misplacd Frams Inc. |
| Registered Office Address |
918 Khan Cres Mississauga ON L5V 2P7 |
| Incorporation Date | 2015-05-10 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Seyed Osman | 918 Khan Cres, Mississauga ON L5V 2P7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-10 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-10 | current | 918 Khan Cres, Mississauga, ON L5V 2P7 |
| Name | 2015-05-10 | current | Misplacd Frams Inc. |
| Status | 2017-12-27 | current | Active / Actif |
| Status | 2017-10-19 | 2017-12-27 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 2015-05-10 | 2017-10-19 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-05-10 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-05-10 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2017-05-10 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-05-10 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 918 Khan Cres |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5V 2P7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Kza Logistices Inc. | 980, Ledbury Cres, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2020-12-04 |
| Rabbi Tech Solutions, Inc. | 986 Ledbury Crescent, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2020-07-01 |
| Scrg Corp. | 968 Ledbury Crescent, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2019-05-22 |
| 10999130 Canada Inc. | 939 Khan Cres, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2018-09-18 |
| Rynzyd Incorporated | 927 Khan Crescent, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2017-12-21 |
| Timvork Inc. | 982 Ledbury Cres, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2017-04-10 |
| Angelheart Productions Corporation | 918 Khan Crescent, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2015-08-18 |
| 8880301 Canada Inc. | 5775 Riverdale Cr, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2014-05-07 |
| Outsource Systems and Solutions Limited | 967 Ledbury Cresc, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2012-02-23 |
| Prism Outpatient Surgery Consultants Inc. | 964 Ledbury Crescent, Mississauga, ON L5V 2P7 | 2009-03-29 |
| Find all corporations in postal code L5V 2P7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Seyed Osman | 918 Khan Cres, Mississauga ON L5V 2P7, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5V 2P7 |
Please comment or provide details below to improve the information on Misplacd Frams Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.