CONSERTEK E4ENERGY INC. (Corporation# 9289011) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 8, 2015.
| Corporation ID | 9289011 |
| Business Number | 822547766 |
| Corporation Name | CONSERTEK E4ENERGY INC. |
| Registered Office Address |
5800, Ambler Drive, Suite 210 Mississauga ON L4W 4J4 |
| Incorporation Date | 2015-05-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jean-François Lefebvre | 3780, 44e Avenue, Montréal QC H1A 5B8, Canada |
| Line Merenda | 11, montée Oudart, Blainville QC J7B 1T7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-21 | current | 5800, Ambler Drive, Suite 210, Mississauga, ON L4W 4J4 |
| Address | 2015-11-06 | 2019-02-21 | 341 Rossmore Boulevard, Burlington, ON L7N 1R9 |
| Address | 2015-05-08 | 2015-11-06 | 5716 Coopers Avenue, Suite 1, Mississauga, ON L4Z 2E8 |
| Name | 2015-05-08 | current | CONSERTEK E4ENERGY INC. |
| Status | 2015-05-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-05-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-05-09 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 5800, Ambler Drive, suite 210 |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 4J4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12479133 Canada Inc. | Suite #210, 5800 Ambler Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2020-11-07 |
| Erthugrul Auto Solutions Inc. | 210b-5800 Ambler Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2020-03-19 |
| Allmech Systems Inc. | 5800 Ambler Drive Unit 210, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2019-11-19 |
| Flyingfeathers Immigration Inc. | 210-5800 Ambler Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2019-09-17 |
| 5el Technologies Inc. | 120-5800 Ambler Dr, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2019-03-18 |
| Pixel World Inc. | 210-5800 Ambler Dr, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2018-12-03 |
| Workdna Inc. | 5800 Ambler Drive - Suite 210, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2018-11-16 |
| Komodo Motorsports Inc. | 115-5800 Ambler Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2018-02-07 |
| 10498378 Canada Corp. | 210-5800 Amber Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2017-11-16 |
| Canadian Investment & Entrepreneurial Initiative Inc. | 113-5800 Ambler Drive, Mississauga, ON L4W 4J4 | 2016-09-27 |
| Find all corporations in postal code L4W 4J4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jean-François Lefebvre | 3780, 44e Avenue, Montréal QC H1A 5B8, Canada |
| Line Merenda | 11, montée Oudart, Blainville QC J7B 1T7, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 4J4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Groupe Consertek Lm Inc. | 3140, Rue Jacob-jordan, Terrebonne, QC J6X 4J6 | 2011-10-18 |
| Consertek Inc. | 3140, Rue Jacob-jordan, Terrebonne, QC J6X 4J6 | 2013-07-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on CONSERTEK E4ENERGY INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.