9287264 CANADA INC. (Corporation# 9287264) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 7, 2015.
| Corporation ID | 9287264 |
| Business Number | 803050590 |
| Corporation Name | 9287264 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
8501 Commerce Court Burnaby BC V5A 4N3 |
| Incorporation Date | 2015-05-07 |
| Corporation Status | Inactive - Amalgamated / Inactif - FusionnГ©e |
| Number of Directors | 1 - 15 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jas Boparai | 8501 Commerce Court, Burnaby BC V5A 4N3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2015-05-07 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2015-05-07 | current | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 |
| Name | 2015-05-07 | current | 9287264 CANADA INC. |
| Status | 2015-09-14 | current | Inactive - Amalgamated / Inactif - FusionnГ©e |
| Status | 2015-05-07 | 2015-09-14 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2015-05-07 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Glentel Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | |
| Net C-2-c Voice Services Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2010-07-20 |
| Glentel Capital Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2010-08-30 |
| 9275711 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-04-30 |
| 9287175 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| 9287191 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| 9287221 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| 9287248 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| 9287337 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| 9287345 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 2015-05-07 |
| Find all corporations in the same location | ||
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Nii Northern International Inc. | 8525 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | 1997-04-08 |
| 9387358 Canada Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | |
| Glentel Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 | |
| Glentel Inc. | 8501 Commerce Court, Burnaby, BC V5A 4N3 |
| Name | Address |
|---|---|
| Jas Boparai | 8501 Commerce Court, Burnaby BC V5A 4N3, Canada |
| City | Burnaby |
| Post Code | V5A 4N3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 9287264 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.