8546231 CANADA INC. (Corporation# 8546231) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 13, 2013.
| Corporation ID | 8546231 |
| Business Number | 810292532 |
| Corporation Name | 8546231 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
706, 7ГЁme Avenue De L'aГ©roport QuГ©bec QC G2G 2T6 |
| Incorporation Date | 2013-06-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MARC HALEY | 550, RUE DU SOUS-BOIS, SANT-NICOLAS QC G7A 1C8, Canada |
| DANIEL JULIEN | 2851 RUE DE BRAGA, QUÉBEC QC G2C 0H6, Canada |
| FRANÇOIS GENEST | 854, RUE DU POITOU, SAINT-NICOLAS QC G7A 4B8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2013-06-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2013-06-13 | current | 706, 7ГЁme Avenue De L'aГ©roport, QuГ©bec, QC G2G 2T6 |
| Name | 2013-06-13 | current | 8546231 CANADA INC. |
| Status | 2013-06-13 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-06-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 706, 7ГЁme avenue de l'AГ©roport |
| City | QuГ©bec |
| Province | QC |
| Postal Code | G2G 2T6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sasair Inc. | 714, 7e Avenue De L'aeroport, Quebec, QC G2G 2T6 | 1994-11-16 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Murraytech Inc. | 2537 Chemin Du Lac-cГґtГ©, QuГ©bec, QC G2G 0A7 | 2007-09-01 |
| Innovarobotik Inc. | 3364, Avenue Notre-dame, QuГ©bec, QC G2G 0B8 | 2012-12-09 |
| Bioinfo Eric Fournier Inc. | 2860 Av Notre-dame, QuГ©bec, QC G2G 0C1 | 2014-03-06 |
| Groupe A. Beaumont Inc. | 2713, Avenue Notre-dame, QuГ©bec, QC G2G 0C3 | 2006-12-18 |
| 10649236 Canada Inc. | 2713, Avenue Notre-dame, QuГ©bec, QC G2G 0C3 | 2018-02-23 |
| Transport D.l.b. LtÉe | 2713, Avenue Notre-dame, Québec, QC G2G 0C3 | |
| Animal BranchÉ Inc. | 3371, Avenue Notre-dame, Québec, QC G2G 0C4 | 2013-07-08 |
| Gestion Clagena Ltee | 4-3875 Ave Notre-dame, QuÉbec, QC G2G 0C4 | 1984-11-22 |
| Les Ecuries Mathfred Inc. | 2140 Rang Saint-ange, Quebec, QC G2G 0E4 | 1996-10-17 |
| Ace Supplements Inc. | 1647 Rang St-ange, Quebec, QC G2G 0E7 | 2011-04-20 |
| Find all corporations in postal code G2G | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MARC HALEY | 550, RUE DU SOUS-BOIS, SANT-NICOLAS QC G7A 1C8, Canada |
| DANIEL JULIEN | 2851 RUE DE BRAGA, QUÉBEC QC G2C 0H6, Canada |
| FRANÇOIS GENEST | 854, RUE DU POITOU, SAINT-NICOLAS QC G7A 4B8, Canada |
| City | QuГ©bec |
| Post Code | G2G 2T6 |
Please comment or provide details below to improve the information on 8546231 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.