CONSULTANT VINCAMAX INC. (Corporation# 8509115) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2013.
| Corporation ID | 8509115 |
| Business Number | 816888739 |
| Corporation Name |
CONSULTANT VINCAMAX INC. VINCAMAX CONSULTANT INC. |
| Registered Office Address |
133 Chartwell Beaconsfield QC H9W 1C2 |
| Incorporation Date | 2013-04-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Christian Roy | 133 Chartwell, Beaconsfield QC H9W 1C2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2013-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2013-04-30 | current | 133 Chartwell, Beaconsfield, QC H9W 1C2 |
| Name | 2013-04-30 | current | CONSULTANT VINCAMAX INC. |
| Name | 2013-04-30 | current | VINCAMAX CONSULTANT INC. |
| Status | 2013-04-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-03-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2019-01-13 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-04-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-04-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 133 Chartwell |
| City | Beaconsfield |
| Province | QC |
| Postal Code | H9W 1C2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12045362 Canada Inc. | 135 Chartwell Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2020-05-06 |
| Gargoyle Holdings Inc. | 115 Chartwell Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2018-09-21 |
| 10113522 Canada Inc. | 157 Chartwell Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2017-02-21 |
| Flanker Technologies Inc. | 141 Chartwell Cr., Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2015-03-01 |
| Enoptec Inc. | 99 Chartwell Cres., Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2014-06-01 |
| White Winter Design Inc. | 165 Cres. Chartwell, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2012-07-23 |
| 3 Muses Computer Services Ltd. | 117 Chartwell Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2009-11-09 |
| 6671586 Canada Inc. | 167 Chartwell Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 2006-12-12 |
| Chartwell Consulting Services Inc. | 169 Chartwell Cres., Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 1999-08-04 |
| Placements Marden Inc. | 103 Chartwell Cres., Beaconsfield, QC H9W 1C2 | 1999-04-12 |
| Find all corporations in postal code H9W 1C2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Christian Roy | 133 Chartwell, Beaconsfield QC H9W 1C2, Canada |
| City | Beaconsfield |
| Post Code | H9W 1C2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| St Consultant Édition MusÉale Inc. | 11 Rue De La Terrasse David, Gatineau, QC J8V 1G5 | 2013-05-02 |
| Lm Consultant BeautÉ Intelligente Inc. | 126 Rue Tougas, Saint-constant, QC J5A 2R8 | 2014-08-26 |
| Roy Consultant & Manufacturier Ltee | 11,883 Ave. Bois De Boulogne, Montreal, QC | 1980-10-17 |
| Sos HarcÈlement QuÉbec-j.l. Consultant Inc. | 3610, 41iÈme Avenue, Bur. 3, Pointe-aux-trembles, QC H1A 3G1 | 2006-10-18 |
| Debellot Consultant En Ventes Et Placements Sales and Investments Consultant Inc. | 630 Kleber, Duvernay, Laval, QC H7E 3T2 | 1996-10-25 |
| Red Sea Consultant Inc. | 9001 De L'acadie Boulevard, Suite 904, MontrГ©al, QC H4N 3H5 | 2007-04-10 |
| Consultant/dessinateur De Mode Roberto Crivello Fashion Designer/consultant Inc. | 35 Notre Dame Ouest, Montreal, QC H2Y 1S5 | 1988-08-10 |
| West Africa Marine Consultant Inc. | 898 Cardinal Villeneuve St, St-bruno-de-montarville, QC J3V 5Z2 | 1998-09-01 |
| Gisy Senior Consultant Inc. | 113 Rue Des Chenes, Victoriaville, QC G6P 7A6 | |
| J.l. Journeault Consultant En Conduite De Reseaux Electriques Inc. | 27 Du Zephyr, Orford, QC J1X 3W3 | 1992-06-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on CONSULTANT VINCAMAX INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.