JUNJUN LI TECHNOLOGIES LIMITED (Corporation# 8509069) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2013.
| Corporation ID | 8509069 |
| Business Number | 813221447 |
| Corporation Name | JUNJUN LI TECHNOLOGIES LIMITED |
| Registered Office Address |
222 Cassandra Blvd North York ON M3A 1T6 |
| Incorporation Date | 2013-04-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jun Li | 44 Valley Woods Road, Apt #2106, North York ON M3A 2R6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2013-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2017-06-28 | current | 222 Cassandra Blvd, North York, ON M3A 1T6 |
| Address | 2013-04-30 | 2017-06-28 | 44 Valley Woods Road, Apt #2106, North York, ON M3A 2R6 |
| Name | 2013-04-30 | current | JUNJUN LI TECHNOLOGIES LIMITED |
| Status | 2013-04-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2013-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-06-05 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-12 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2018 | 2018-01-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2017 | 2017-01-02 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 222 Cassandra Blvd |
| City | North York |
| Province | ON |
| Postal Code | M3A 1T6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Successful Way Inc. | 218 Cassandra Blvd, Toronto, ON M3A 1T6 | 2008-07-25 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Golden Age Celebration | 18 Valley Woods Road, Unit 1013, North York, ON M3A 0A1 | 2020-07-05 |
| Diobiotech Inc. | 901 - 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-09-19 |
| 10953393 Canada Inc. | 310-18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-08-20 |
| 10862908 Canada Inc. | Ph306 - 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-06-29 |
| 10610224 Canada Inc. | 517-18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2018-01-31 |
| 8156832 Canada Inc. | 408-18 Valley Woods Road, Northyork, ON M3A 0A1 | 2012-04-02 |
| Trattoria 328 Inc. | Ph 201 - 18 Valley Woods Rd, North York, ON M3A 0A1 | 2008-09-05 |
| Uga Project Solutions Inc. | 18 Valley Woods Road, Suite 1008, Toronto, ON M3A 0A1 | 2010-01-05 |
| Innate Media Group Inc. | 18 Valley Woods Road, P. H. 103, Toronto, ON M3A 0A1 | 2011-10-31 |
| Steam Pros Canada Inc. | 18 Valley Woods Road, Toronto, ON M3A 0A1 | 2015-07-20 |
| Find all corporations in postal code M3A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jun Li | 44 Valley Woods Road, Apt #2106, North York ON M3A 2R6, Canada |
| City | North York |
| Post Code | M3A 1T6 |
| Category | technologies |
| Category + City | technologies + North York |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Technologies De Controle Vanguard Limitee | 6800 Ch. Cote St-luc, Suite 1106, Montreal, QC H4V 2Y2 | 1977-06-09 |
| Les Technologies Hyder Limitee | 800 Victoria Square, Suite 2104 C.p. 303, Montreal, QC H4Z 1H1 | 1972-10-10 |
| Cbcl Consulting Technologies Limited | 759 Square Victoria, Suite 200, MontrГ©al, QC H2Y 2J7 | 2011-03-29 |
| Amec Technologies Limited | 2020 Winston Park Drive, Suite 700, Oakville, ON L6H 6X7 | |
| Les Technologies AvancÉes Fonet Internationale LimitÉe | 255 Queens Avenue, Suite 2000, London, ON N6A 5R8 | 1995-03-09 |
| Plus Tech Technologies LimitÉe | 518 Rue Saint - Pierre, Riviere-du-loup, QC G5R 3T7 | 2018-12-31 |
| Designtek Technologies Limited | 238 Doris Avenue, Unit 610, Toronto, ON M2N 6W1 | 2017-12-10 |
| Groupe Royal Technologies Limitee | 1 Royal Gate Blvd, Woodbridge, ON L4L 8Z7 | |
| Royal Group Technologies Limited | 1 Royal Gate Blvd., Woodbridge, ON L4L 8Z7 | |
| Aprisma Management Technologies of Canada Limited | 40 King Street West, Suite 5800, Toronto, ON M5H 3S1 | 2001-08-07 |
Please comment or provide details below to improve the information on JUNJUN LI TECHNOLOGIES LIMITED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.